Półkolonie a animacja czasu wolnego

Animatorzy czasu wolnego stają się coraz bardziej popularni już nie tylko w zagranicznych kurortach, ale także w polskich ośrodkach wypoczynkowych. Animator ma także sporo do zrobienia na przykład na koloniach i półkoloniach, gdzie pojawiają się dzieci spragnione świetnej zabawy.

Animator czasu wolnego na półkoloniach

Półkolonie z reguły organizowane są wtedy, kiedy dzieci mają wakacje lub ferie, organizowane są dla dzieci, które w czasie swojego czasu wolnego pozostają w miejscu zamieszkania, nigdzie nie wyjeżdżają, ale chciałyby spędzić czas w interesujący sposób. Być może rodzice zajęci pracą nie są w stanie im tego czasu zorganizować. Wtedy rodzice zapisują dzieci na półkolonie. Jest to okazja, aby pobawić się z innymi dziećmi i wspaniale spędzić czas.

Nie jest żadną atrakcją siedzenie przez osiem godzin przed telewizorem. Tak samo nie powinno być atrakcją przeglądanie Internetu na smartfonie albo granie na tablecie. Co innego wykonywanie interesujących zadań na półkoloniach albo spędzanie czasu z animatorem czasu wolnego. Animatorzy są świetnie przeszkoleni do tego, by poradzić sobie z różnymi dziećmi, także tymi bardzo negatywnie nastawionymi do tej formy rozrywki.

Co może animator?

Animatorzy w czasie swojej edukacji uczą się jak rozpoznawać potrzeby grupy i jak te potrzeby zaspokajać. Czasem dzieci pragną wyciszenia, a czasem wręcz przeciwnie, zabaw pobudzających. Same panie opiekunki na półkoloniach niekoniecznie są mistrzyniami animacji i tego, aby świetnie zorganizować dzieciakom wolny czas. Opieka to nie to samo co animacja. A zatem wykwalifikowany animator może czasem zdziałać cuda.

Na półkoloniach można proponować dzieciom mnóstwo zabaw, wiele zależy od oczekiwań dzieci, ale też od ich wieku lub temperamentu. Inne zabawy usatysfakcjonują grzeczne dziewczynki, a inne chłopców o dużym temperamencie. Zabawy takie jak szukanie skarbu, piracki statek, kosmos czy plaża zawsze się sprawdzają i dostarczają mnóstwo rozrywki. Animator skutecznie zachęca do zabawy także te dzieci, które są nieco nieśmiałe i boją się nawiązywać kontakty z innymi. Dobry animator dba o integrację zespołową, aby już po chwili wszyscy czuli się ze sobą dobrze. Na półkoloniach mogą zawiązać się przyjaźnie na całe życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here