Dziecięca szafa

Dzieci rosną jak na drożdżach, stąd też my, jako rodzice mamy problem ze skomponowaniem szafy, która będzie rosła wraz z dzieckiem. Warto wiedzieć jak robić to umiejętnie by także nie zbankrutować, szczególnie jeśli mamy jedną pociechę, która nie dziedziczy ubrań po starszym rodzeństwie.

Zmiany w szafie małego dziecka 

W dziecięcej szafie najważniejsze są podstawy, które stanowią najważniejsze elementy ubioru. Są to koszulki, podkoszulki, body, getry, legginsy, spodenki, ale także rajstopy dla dziecka. To na ich podstawie możemy zauważyć, jak szybko dziecko rośnie – gdy body już nie zapina się w kroku, a koszulka odsłania brzuszek, to znak, że należy wprowadzać zmiany w rozmiarach. I tutaj ważna rzecz – nie warto robić tego na raz, a postawić na stopniową wymianę poszczególnych elementów garderoby. Zazwyczaj dziecku rosną szybciej nóżki, niż tułów, dlatego warto wymienić najpierw dolną część garderoby i stale obserwować czy dziecku nadal jest wygodnie, czy może komfortowo się bawić itp. 

Co może znaleźć się w garderobie dziewczynki, a co u chłopca?

Na początku, w pierwszych miesiącach życia, szafy chłopców i dziewczynek prawie się od siebie nie różnią. Potem mogą być one diametralnie inne. O ile na początku o ubiorze dziecka decydujemy my sami, to później tego wyboru dokonuje za nas nasze dzieci, co może przysporzyć nam wielu kłopotów. W szafie chłopca zazwyczaj znajdują się koszulki z bohaterami bajek, komiksów, animacji. Podobnie jest w przypadku dziewczynek, jednak tutaj wszystkie elementy garderoby mogą być sygnowane postaciami z ulubionych bajek. Coraz częściej jednak rodzice stawiają na stonowane, podstawowe kolory, a styl definiują dodatkami. Takimi elementami dodatkowymi w dziecięcej garderobie są ozdoby do włosów, dziecięca biżuteria, ale również rajstopy. Dziewczynki obecnie mają z czego wybierać – niezależnie od wieku rajstopki są w wielu unikalnych wzorach i kolorach, zarówno w formie ciepłej, jak i tej cieńszej, na lato. 

Jak taniej kupować dziecięce ubrania?

Kupując ubrania i dodatki dla dzieci, nie powinniśmy wydawać za dużo pieniędzy, ponieważ są to rzeczy, z których nasze pociechy i tak wyrosną w ekspresowym tempie. Stąd też, znając wymiary naszego dziecka, możemy przepiękne ubranka i elementy dodatkowe takie jak buciki, paski, skarpetki, bieliznę, a nawet rajstopy kupować przez internet. Zakupy online są dużo bezpieczniejsze, niż te w galerii, szczególnie że obecnie można wybrać opcję dostawy bezkontaktowej. Nie musimy jeździć z dzieckiem po sklepach stacjonarnych i przymierzać ubranek, ponieważ sklepy online poprzez wydłużenie okresu zwrotu, umożliwiają dokonanie tego w komfortowych warunkach w domu. Bardzo często także oferują one darmową przesyłkę i zwrot. Wiele z nich posiada kupony rabatowe dla stałych klientów i nie tylko, a także promocje oraz rabaty za zapisanie się do newslettera. Sklepy internetowe automatycznie posiadają niższe ceny, ponieważ mają niższe koszty utrzymania, magazynowania i dowozu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here