Twoja przygoda z lataniem

Coraz więcej osób zmęczonych codziennymi obowiązkami i brakiem adrenaliny szuka aktywności, która na nowo ich pobudzi i pokaże nowe emocje. Nową przygodą, która zapewni sporą dawkę adrenaliny jest zapewne kurs spadochronowy. Gdzie go zrobić? Jak to wygląda w praktyce? I ile kosztuje? Poniżej wskazówki.

1. Przełam się

Kurs spadochronowy przeznaczony jest dla osób lubiących podniebne wrażenia, adrenalinę i spora dawkę energii. Dzięki takim kursom, wiele osób szybko zakochuje się w swobodnym podniebnym lataniu i skoki wykonuje już samodzielnie bez instruktora a nawet niektórzy sami szybko zostają instruktorami.

2. Jak się zapisać?

Kursy spadochronowe organizowane są obecnie w wielu dużych polskich miastach, dlatego nie trudno je znaleźć. Na stronie kursu dla zainteresowanych podane są dokładne terminy oraz adresy, gdzie należy się stawić. Zazwyczaj odbywają się one w weekendy, dzięki czemu nie kolidują nam z pracą oraz tygodniowymi zajęciami. Po wypełnieniu formularza z naszymi danymi oraz dokonaniu wpłaty za konkretny kurs na podane kursu – można czekać na dzień, gdy zaczniemy swoją przygodę.

3. Jak to wygląda w praktyce?

Taki kurs spadochronowy zazwyczaj obejmuje część teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej dokładnie poznajemy wszystkie fazy skoku, uczymy się co zrobić, by był to lot bezpieczny oraz jakie warunki musimy spełnić oraz w co powinniśmy być wyposażeni, byśmy mogli rozpocząć skok. Kolejnym punktem jest uposażenie, które otrzymamy od naszych instruktorów i zapoznania się z nim. Wbrew pozorom w skokach ze spadochronem wszystko ma znaczenie – nawet kombinezon czy okulary, które posiadamy na sobie. To wszystko ma znaczenie dla komfortu, wygody i bezpieczeństwa naszego podniebnego lotu.

4. Skoki

Kursy spadochronowe (w zależność od organizatora) obejmują zazwyczaj kilka skoków z instruktorem, po których zostajemy dopuszczeni do samodzielnego już skoku. To podczas takich skoków najczęściej dowiadujemy się, czy ten sport jest dla nas oraz jak się czujemy, gdy mamy nad wszystkim kontrolę. Skoki spadochronowe zdecydowanie uzależniają – dlatego nie jeden z kursantów, wrócić by kontynouwać swoją przygodę i poszerzać swoją wiedzę w tym kierunku oraz by po odpowiednim czasie – stać się również instruktorem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here