Kosmetyki dla dzieci

Skóra dziecka wyróżnia się swoją wrażliwością i skłonnością do podrażnień, dlatego ważne jest żeby wybielać odpowiednie kosmetyki do jej pielęgnacji. Powinny być delikatne i pozbawione niektórych składników, ponieważ reakcja na substancje drażniące w przypadku dziecka może się źle skończyć.

Wybór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji skóry dziecięcej jest bardzo istotny. Skóra malucha ma szczególne potrzeby, dlatego podczas zakupu powinniśmy uważnie czytać informacje, które znajdują się na opakowaniu kosmetyku.

Jakie powinny być kosmetyki dla dzieci?

Podstawowym zadaniem kosmetyków dla dzieci jest wzmocnienie bariery ochronnej naskórka. Dzięki temu nie będzie dochodziło do nadmiernej utraty wody oraz rozwój mikroorganizmów. Kosmetyki do pielęgnacji skóry dla dzieci również świetnie łagodzą podrażnienia i chronią ją przed nadmiernym tarciem, ze strony pieluchy.

Podczas wyboru odpowiednich preparatów powinniśmy szukać takich, które są hipoalergiczne i bardzo delikatne. Równie ważne są wszelkie atesty, przede wszystkim Państwowego Zakładu Higieny oraz Instytutu Matki i Dziecka.

Podstawą jest sprawdzenie składu danego kosmetyku, produkty dla dzieci powinny zawierać składniki, które mają działanie łagodzące i nawilżające. Ich skład powinien być pozbawiony substancji drażliwych i uczulających. Mowa tutaj o: detergentach, parabenach, silikonach, olejach mineralnych i glikolach.

Przeczytaj też: http://www.mamopotrafisz.pl/czy-farbowanie-wlosow-jest-bezpieczne-w-ciazy/

Rodzaje kosmetyków dla dzieci

Dziecko zazwyczaj nie potrzebuje wielu kosmetyków, wystarczy mu kilka podstawowych. Są to:

  • krem na odparzenia – który w składzie posiada tlenek cynku, odpowiedzialny za tworzenie warstwy ochronnej, ale bez zatykania skóry;
  • oliwka dla dzieci – pomaga utrzymać odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie skóry. Po jej zastosowaniu jest ona miękka i gładka;
  • mleczko – po każdej kąpieli powinno być nakładane na skórę malucha, żeby skóra była dobrze nawilżona;
  • mydło – służy do mycia malucha, powinno posiadać łagodne składniki myjące i mieć obojętne pH;
  • szampon – w pierwszych tygodniach życia dziecka jest nam zbędny, natomiast później należy znaleźć odpowiedni dla malucha, który jest dopasowany do jego wieku;
  • ochronny krem do twarzy – zabezpiecza skórę dziecka przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, w słoneczne dni powinniśmy stosować krem, który dodatkowo posiada wysoki filtr UV.

Źródło: https://www.zdrowedziecinstwo.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here