depilacja pastą cukrową
fot. pixabay.com

Depilacja to zabieg, który powtarzamy regularnie i dbamy o to, by został wykonany w największej pieczołowitości. Jednakże depilacja gotowymi środkami, które możemy kupić w drogeriach nierzadko podrażnia naszą skórę i nie daje takiego efektu, jaki oczekujemy. Sprawdź inny sposób na depilację i skorzystaj z pasty cukrowej!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/jak-sie-depilowac-pasta-cukrowa/

Pasta cukrowa

To produkt, który jest używany już od wielu stuleci, a najbardziej popularny był na Bliskim Wschodzie. Pasta cukrowa to mieszanka cukru oraz soku z cytryny, a także łagodzących ziół, którą można zrobić samodzielnie w domu. Depilacja pastą cukrową zapewni nam komfort na jakieś 2-3 tygodnie, a także nie spowoduje podrażnień, co ma ogromne znaczenie dla wszystkich osób posiadających delikatną i skłonną do alergii skórę.

Pasta cukrowa nie przykleja się do skóry, a jedynie okleja włoski, które chcemy wydepilować. Zmniejsza również ból depilacji, a także nie parzy, ani też nie podrażnia skóry. Pastę można spokojnie zmyć również letnią wodą, bez ryzyka pocierania skóry i skazywania jej na dodatkowe podrażnienia.

Depilacja pastą cukrową

Pastą cukrową można się depilować na zimno. Wówczas to odrywa się kawałek pasty z foli lub nabiera z pojemniczka, w której ją przetrzymujemy, jeśli zrobiliśmy ją domowym sposobem. Nadmiar pasty odkłada się na papier, a jej niewielką ilość rozgniata w dłoniach jak plastelinę. Wówczas wyrabia się pastę tak długo, aż zacznie się kleić w dłoniach i uzyska złoty kolor. Tak wyrobioną pastę nakłada się na fragment skóry, aby powstała grubsza warstwa około 3-4 centymetrowa. Po jej nałożeniu należy ją od razu energicznie zerwać i ułożyć na innym fragmencie skóry.

Jedną kulką pasty cukrowej jesteś w stanie wydepilować całą swoją łydkę! To bardzo wydajny produkt, który jest również ekologiczny i do tego niezwykle tani! To bezpieczna metoda, która nadaje się również do stosowania przez osoby z nadwrażliwą skórą lub ze skłonnościami do alergii.

Przeczytaj też: http://modelstory.pl/naturalne-farbowanie-wlosow/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here