Soczewki a korekcja wad wzroku

Soczewki kontaktowe są idealnym rozwiązaniem dla osób z wadami wzroku. Jeśli są odpowiednio dobrane, dają dużo większy komfort widzenia niż okulary, zwłaszcza w przypadku dużych wad wzroku. Położone bezpośrednio na oku soczewki nie zniekształcają bowiem obrazu na obwodzie i nie zaburzają widzenia barw. Jakie są jeszcze zalety soczewek i dlaczego warto je wybrać do korygowania wad wzroku?

Zalety soczewek kontaktowych

Współczesne soczewki marki Acuvue zrobione są z delikatnego, hydrożelowego materiału, który działa jak naturalny film łzowy, zapewniając oczom odpowiednie nawilżenie. Dzięki temu, nałożone na powierzchnię oka, soczewki korekcyjne zapewniają także komfort pracy, nawet jeśli używamy ich w czasie pracy przed monitorem komputera czy smartfona. Nie ograniczają pola widzenia, przesuwając się wraz z ruchami oka, co jest szczególnie ważne dla osób prowadzących aktywny tryb życia, intensywnie trenujących gry zespołowe czy nawet bieganie. Zakładając soczewki nie mamy poczucia dyskomfortu, jaki pojawia się przy noszeniu okularów, które potrafią zaparować, zsunąć się z nosa czy nawet uszkodzić. Soczewki gwarantują także wyraźne widzenie na basenie, pod warunkiem założenia okularków pływackich. Będą one chronić nas przed przypadkowych zgubieniem soczewek.

Zakładanie, zdejmowanie i pielęgnacja soczewek kontaktowych również nie sprawia zbyt wielu problemów, kiedy przełamiemy pierwszy lęk przed dotknięciem soczewką powierzchni oka. Dobierając je u okulisty lub optometrysty będziemy mieli wystarczająco dużo czasu, aby nauczyć się odpowiednio zakładać i zdejmować soczewki. W przypadku soczewek dwutygodniowych lub o dłuższym terminie noszenia wystarczy codziennie wieczorem oczyścić je delikatnie płynem wielofunkcyjnym i przechowywać w sterylnym opakowaniu wypełnionym tym samym płynem. Dla osób o szczególnie wrażliwych oczach dostępne są natomiast wyjątkowo higieniczne soczewki jednodniowe, które po użyciu po prostu wyrzucamy do kosza. Dowiedz się więcej o soczewkach na: https://www.acuvue.pl/fakty-i-mity-o-soczewkach

Jakie wady wzroku można korygować soczewkami?

Soczewka kontaktowa pozwala na skorygowanie w zasadzie wszystkich wad wzroku: od krótkowzroczności i nadwzroczności, po astygmatyzm czy prezbiopię. W przypadku astygmatyzmu można dobrać komfortowe soczewki toryczne, które są dopasowane do indywidualnego kształtu oka, a osobom potrzebującym skorygowania prezbiopii, doskonale służą szkła progresywne, umożliwiające wyraźne widzenie z bliska i na odległość.

Sprawdź, które soczewki kontaktowe będą odpowiednie dla Ciebie i ciesz się życiem bez ograniczeń!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here