zabiegi pielęgnacyjne twarzy

Na obecnym rynku istnieje wiele salonów kosmetycznych, które oferują w swoich usługach zabiegi pielęgnacyjne na twarz. Jest wiele technik i sposobów, które pozwolą nam skutecznie wypielęgnować skórę na twarzy, a nie które zabiegi wpływają również świetnie na ujędrnienie twarzy. Coraz więcej kobiet w różnym wieku korzysta z takich usług, ponieważ jest to skuteczny sposób na poprawienie kondycji i wyglądu skóry twarzy oraz na jej odmłodzenie, ponadto większość zabiegów wpływa też relaksująco.
Podstawowym i najpopularniejszą techniką jest zabieg oczyszczania twarzy – bez znaczenia jest to jaką mamy cerę. Zabieg polecany jest szczególnie dla osób w młodym wieku gdy najczęściej pojawiają się takie dolegliwości jak łojotok i trądzik, a także w starszym wieku gdzie cykl odnowy naskórka wydłuża się. Zabieg oczyszczania twarzy wykonany w salonie kosmetycznym da o wiele lepsze i dłuższy efekty niż terapie stosowane samodzielnie w domu. Zabieg oczyszczania skóry na twarzy jest również wykonywany podczas przygotowania skóry do innego zabiegu kosmetycznego. Oczyszczanie twarzy można wykonać wykorzystując peeling kawitacyjny, w którym za pomocą ultradźwięków i cząsteczek wody usuwane zostają zanieczyszczenia oraz martwe komórki naskórka. Taka technika jest bezbolesna i bezpieczna dodatkowo działa rozluźniająco i relaksująco dla klientki. Dodatkowym działaniem, którym charakteryzuje się ten peeling jest pobudzenie naskórka co w efekcie sprawia, że skóra staje się wypoczęta i pełna blasku. Efekty, których można się spodziewać są widoczne praktycznie od razu po zakończeniu zabiegu – odświeżona zregenerowana skóra, rozjaśniona cera, rozluźnione mięśnie mimiczne oraz głęboko nawilżony i dotleniony naskórek. Skóra na twarzy staje się gładka i delikatna dzięki temu, że podczas zabiegu została oczyszczona z martwego naskórka, nadmiaru łoju, substancji toksycznych i bakterii. Niestety niektóre osoby nie powinny, a nawet nie mogą poddać się tego typu zabiegowi. Przeciwwskazaniami jest przede wszystkim ciąża, choroby serca lub żył, epilepsja, stany zapalne, nadwrażliwość skóry, rozrusznik serca bądź inne znajdujące się w ciele metalowe elementy.
Na szczęście dla osób ze z przeciwwskazaniami do wykonania oczyszczenia twarzy, a które borykają się z problemami skórnymi gabinety i salony kosmetyczne oferują wiele innych zabiegów pozwalających pozbyć się problemów bądź działających wspomagająco w leczeniu różnych dolegliwości skórnych twarzy. Takie zabiegi to, np. mikrodermabrazja diamentowa – najczęściej stosowana w formie regularnych zabiegów pomaga pozbyć się trądziku oraz zmniejsza widoczność blizn po nim, regeneruje skórę i oczyszcza przy problemach z łojotokiem i rozszerzonymi porami, działa odmładzająco na skórę. Kolejnymi polecanymi zabiegami są: mikrodermabrazja z kwasem AHA – efekty zabiegu widoczne są już po pierwszym zabiegu ale ku podtrzymaniu ich efektu należy korzystać z nich regularnie, mezoterapia bezigłowa – leczenie zmarszczek, cellulitu, rozstępów, wiotkości i przebarwień skóry, maska kolagenowa, itd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here