Powiększanie ust tłuszczem

Powiększanie ust tłuszczem pochodzącym z ciała osoby przechodzącej zabieg to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Dzięki tak mało drastycznej zmianie w wyglądzie twarzy można zmienić swój wizerunek, otrzymując efekt odmładzający. Rynek kosmetyczny oferuje wiele metod przeprowadzenia tego zabiegu, nie bez powodu jednak pacjentki i pacjentki najczęściej decydują się na powiększanie ust z wykorzystaniem przeszczepu tłuszczu. Metoda ta jest o wiele mniej inwazyjna niż inne opcje, takie jak, przykładowo, przeszczep skóry, plastyka ust czy powiększenie warg poprzez wszczepienie implantu. Nie można też zapomnieć o fakcie, że jest to zabieg o wiele bardziej bezpieczny niż powiększanie ust przy wykorzystaniu różnorodnych wypełniaczy – przykładowo kolagenu lub kwasu hialuronowego. Substancje te uchodzą za całkowicie bezpieczne, należy jednak pamiętać, że nigdy nie można wykluczyć możliwości, że organizm zareaguje na substancję w niepożądany sposób i pojawi się reakcja alergiczna. Gdy chodzi o powiększanie ust tłuszczem pochodzącym z ciała pacjenta, szansa na odrzucenie przeszczepu własnej tkanki lub uczulenia na nią praktycznie nie występuje. Zabieg ten jest w takim razie praktycznie w stu procentach bezpieczny.
Oczywiście przed podjęciem decyzji o zabiegu należy wziąć pod uwagę to, czy nie występują przeciwwskazania przed wykonaniem przeszczepu tłuszczu. Nie należy wykonywać tego zabiegu, jeśli jest się osobą ciężarną, karmiącą lub w trakcie miesiączki. Również infekcje skóry i stany zapalne są sygnałami, by zrezygnować z zabiegu. Osoby, które mają nadciśnienie, cukrzycę, cierpią na niewydolność nerek lub wątroby, lub stosują leki, które modyfikują krzepliwość ich krwi, również powinny zrezygnować z powiększania usta za pomocą tłuszczu.
Przed zabiegiem należy odpowiednio się do niego przygotować. Niewskazane jest palenie papierosów – najlepiej przestać palić tytoń już na dwa tygodnie przed zaplanowanym zabiegiem. Dzięki temu zostanie ograniczony niekorzystny wpływ tytoniu na krążenie krwi, gojenie sie tkanek oraz ich dotlenianie. Za zgodą lekarza należy odstawić też leki modyfikujące krzepnienie krwi. Warto też wykonać szereg badań przynajmniej na trzy dni przed zabiegiem, by wyeliminować możliwość wystąpienia powikłań.
Również po zabiegu należy wykonywać określone czynności – miejsce, gdzie pobrany został tłuszcz, należy odpowiednio zabezpieczyć za pomocą opatrunku lub specjalnej bielizny uciskowej. Należy je również rozmasowywać. Same wargi należy ochładzać okładem z lodu, by opuchlizna malała szybciej. W trakcie pierwszej doby należy unikać spożywania gorących potraw i napojów. Wszelkie płyny należy pić przez słomkę. Należy też zrezygnować z pocałunków, by dać odpocząć podrażnionym ustom. Usta mogą wysychać – warto malować je pomadką z witaminą E, by tego uniknąć. Obrzęk i sinienie warg można ograniczyć w pewnym stopniu, jeśli będziemy przyjmować odpowiednie środki homeopatyczne, które zawierają arnikę. Przez tydzień od zabiegu należy również zrezygnować z wypadów na basen, do sauny czy na solarium. Nie należy również się opalać i warto zrezygnować z uprawiania intensywnych sportów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here