W poszukiwaniu adwokata

Czy każdy adwokat jest godny polecenia i będzie się zadowolonym z jego usług? Z całą pewnością nie. Nawet posiadanie kwalifikacji i doświadczenia nie zawsze przekłada się na satysfakcjonującą współpracę. Jest wiele czynników na to wpływających.

Dobry adwokat na wagę złota

Ukończenie studiów prawniczych i odbycie praktyk wcale nie przekłada się zawsze na specjalistę, z usług którego wszyscy będą jednakowo zadowoleni. Każdy ma swoje indywidualne potrzeby, oczekiwania i preferencje. Należy mieć je na uwadze przy wyborze adwokata.

Dobry adwokat oczywiście powinien posiadać adekwatne wykształcenie i doświadczenie zawodowe. Trzeba zwróci uwagę, czy dotyczy ono prowadzenia sprawy, z którą przyszliśmy do prawnika. Jest wiele specjalizacji, a nie ma adwokata który byłby fachowcem we wszystkich.

Nie każdy się nadaje

Adwokaci specjalizują się w prowadzeniu różnych spraw. Nie ma sensu prosić o pomoc prawnika, który trudni się w sprawach rodzinnych, jeśli nasza sprawa związana jest z prawem karnym czy administracyjnym. Ceniąca się kancelaria adwokacka prowadzi własną stronę internetową, na której znajdują się informacje na temat tego, w czym się specjalizują jej pracownicy.

Od adwokata wymaga się też tego, aby był profesjonalny, lojalny, empatyczny, rzeczowy, zaangażowany w sprawę i staranny. Znaczenie ma także zaufanie i dyskrecja. Mile widziana jest także pewna doza subtelności. Same kwalifikacje czasami nie wystarczą do tego, aby prawnik należycie wypleniał swoją pracę. Jego cechy charakteru także mają ogromne znaczenie. Jeśli nie czujemy się komfortowo podczas rozmowy z nim, nie ma co liczyć na satysfakcjonującą współpracę.

Gdzie szukać dobrego prawnika?

Nie trzeba wcale odwiedzać każdej kancelarii adwokackiej osobiście, biegając po całym mieście od jednej do drugiej. Można zapoznać się z ofertami dostępnych na rynku adwokatów online. Wystarczy przejrzeć oferty poszczególnych usługobiorców, które dostępne są przez całą dobę w Sieci.

Wiele kancelarii adwokackich umożliwia kontakt poprzez formularz zgłoszeniowy, z czego jak najbardziej warto skorzystać. Uwagę należy zwrócić także na rekomendacje znajomych i opinie Internautów na temat poszczególnych kancelarii adwokackich. Nie obędzie się bez rozmowy telefonicznej z adwokatem i bezpośredniej z nim rozmowy w jego kancelarii. Wizyta w jego siedzibie stacjonarnej ułatwi podjęcie decyzji.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here