modelka

Pracując jako model będziemy pracować przede wszystkim naszym ciałem. Jest to zawór, w którym liczyć że w dużym stopniu atrakcyjny wygląd. Uroda oceniana jest bardzo drobiazgowo bezpośrednio. Kanony piękna zmieniają się wraz z cenami oraz potrzebami w danej sesji czy pokazu. Kto może zostać modelem jak podjąć się temu wyzwaniu? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-zostac-modelem-lub-modelka-model-predyspozycje-zawodowe/

Kto może starać się o pracę jako model? 

Najczęściej poszukiwane są przede wszystkim młode kobiety w wieku od 14 do 25 lat lub mężczyźni w okolicach od 18 do 30 roku życia. Biologia jest nieubłagana. Najlepiej wyglądamy, kiedy jesteśmy młodzi. Wiek Nastoletni Czasami jednak ma swoje negatywne uroki. Faktem jest, że wobec mężczyzn wymagania są nieco inne. Zdarzają się jednak projekty, w których potrzebne są dzieci, osoby z charakterystyczną urodą. Są to jednak rzadko takie przypadki, ponieważ przeważnie tyczą się one jednej konkretnej kampanii reklamowej. W innych przypadkach miejsce seniorów czy dzieci zajmowane są przez aktorów. Aby zostać modelem należy również posiadać zdrową sylwetkę.

W jaki sposób zostać modelem?

Nie ma jednego konkretnego przepisu, w jaki sposób starać się o stanowisko modela. Tak zwana szkoła modelek kształty po prostu kursy, w których wykładowcy opowiadają nam o technikach ubioru, dbanie o cerę, figurę, skórę czy włosy. Na takich kursach dowiadujemy się również w jaki sposób podkreślić swoje walory i w odpowiedni sposób poruszać się po wybiegu. Dodatkowo odbywają się również zdjęcia, które pokazują w jaki sposób należy pozować, aby wyglądać jak najbardziej korzystnie. Jednak najczęściej, młode dziewczyny czy mężczyźni zaczynają pracę od castingów czy zgłaszania się do agencji modelek. Jeżeli posiadamy zdjęcia wykonane przez profesjonalnego fotografa, lub być może mamy w posiadaniu już swoje własne portfolio, to powinniśmy się nimi pochwalić. Dając się zauważyć możemy liczyć na zaangażowanie w jakimś projekcie czy sesji zdjęciowej. Konkurencja jest naprawdę bardzo duża i nie zawsze gra czysto. Wszystko zależy od naszej urody, temperamentu i szczęścia na drodze kariery.

Zobacz też: http://super-fit.pl/ile-zarabia-instruktor-fitnessu-od-czego-zalezy-wysokosc-wynagrodzenia-instruktora-fitnessu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here