Mikrodermabrazja skóry głowy - co to takiego?

Mikrodermabrazja jest dość popularnym zabiegiem, który dawniej był przeprowadzany wyłącznie na skórze twarzy. Odkrycie jego kolejnych właściwości pozwoliło na przetestowanie go w zupełnie innych warunkach, a wyniki tych testów okazały się zaskakująco dobre. Od niedawna w wielu gabinetach kosmetycznych i klinikach medycyny estetycznej pojawiła się nowa specjalistyczna usługa o nazwie mikrodermabrazja skóry głowy. Na czym polega ten zabieg i jakie daje efekty?

Mało który człowiek skupia się na pielęgnowaniu skóry głowy. Zwykle ludzie zajmują się wyłącznie samymi włosami i potrafią przeznaczać gigantyczne pieniądze na specjalistyczne odżywki, szampony czy maski. Wysokojakościowe preparaty kosmetyczne mogą oczywiście poprawić wygląd włosów, ale w żadnym wypadku nie zadziałają na nie od wewnątrz i nie zmienią ich rzeczywistego stanu. Oblepią je od zewnątrz i pozwolą im lepiej się prezentować, ale po ponownym umyciu włosów efekt znika i trzeba po raz kolejny na niego zapracować. Kosmyki obciążane dodatkowo środkami stylizacyjnymi, codziennie szarpane nieodpowiednimi grzebieniami i suszone oraz prostowane przestają dobrze wyglądać. Na skórze głowy pojawia się łupież, a włosy zaczynają się coraz mocniej przetłuszczać. Najlepsze kosmetyki nie są w stanie temu wszystkiemu zapobiec, jednakże regularnie przeprowadzana mikrodermabrazja jest w stanie to zrobić. Czasem jest to jedyny dobry ratunek dla skóry głowy oraz występujących na niej kosmyków.

Mikrodermabrazja skóry głowy doskonale ją oczyszcza i jest to jej główne oraz najważniejsze działanie. Hamuje produkcję sebum i radzi sobie z problemem nadmiernie przetłuszczających się kosmyków. Idealnie usuwa z nich wszelkie zanieczyszczenia, kurz oraz pył czy resztki preparatów kosmetycznych. Jest to bardzo ważne, aby regularnie oczyszczać dogłębnie skórę głowy, gdyż w przeciwnym wypadku stosowane na włosach kosmetyki nie są w stanie przeniknąć do ich głębszych warstw. Kosmyki przestają na nie jakkolwiek reagować, a domowa pielęgnacja staje się kompletnie nieefektywna. Mimo iż człowiek codziennie próbuje nawilżać i odżywiać swoje włosy, posługuje się drogimi i polecanymi kosmetykami, dalej nie zauważa żadnych pozytywnych zmian w swoim wyglądzie. Winą za to można obarczyć zanieczyszczoną skórę głowy. Zwykły szampon nigdy nie oczyści jej w stu procentach dokładnie, dlatego od czasu do czasu trzeba go zastąpić peelingiem połączonym z delikatnym masażem – czyli po prostu mikrodermabrazją.

Obecnie każdy człowiek ma możliwość skorzystania z fantastycznych i bardzo efektywnych zabiegów upiększających. Niektórych z nich nie da się zastąpić domową pielęgnacją, dlatego od czasu do czasu trzeba je sobie po prostu zafundować i w tym celu odwiedzić jeden z gabinetów kosmetycznych czy klinikę urody. W każdej z nich powinna być przeprowadzana mikrodermabrazja skóry głowy, która doskonale oczyszcza skórę i przygotowuje ją do następnych zabiegów kosmetycznych. Dzięki niej włosy zostają odświeżone i mogą lepiej wchłaniać substancje zawarte w typowych preparatach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here