Lwia zmarszczka - nie trzeba się z nią męczyć

Botoks inaczej zwany toksyną botulinową jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Pozwala na wypełnienie zmarszczek mimicznych. Jego pochodzenie wydaje się kontrowersyjne, bowiem toksyna botulinowa w razie spożycia staje się silną trucizną. Wstrzyknięta pod skórę blokuje przekaźniki nerwowo – mięśniowe. Dzięki botoksowi mięśnie nie będą się kurczyć, a co za tym idzie skóra przestanie się marszczyć. Dzięki temu zmarszczka zostanie sprasowana, ale nie tylko. Zabieg zadziała prewencyjnie, gdyż w wyniku unieruchomienia mięśni zmarszczka przestanie się pogłębiać.
Problemy z którymi poradzi sobie botoks – lwia zmarszczka, kurze łapki, zmarszczki, z którymi borykają się palacze – to tylko niektóre z nich. Lwia zmarszczka to problem sporej części społeczeństwa, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Jest to nieestetyczna bruzda powstająca między brwiami w wyniku kurczenia się tak zwanego mięśnia marszczącego brwi corrugator supercilii. Z tym problemem borykają się osoby w różnym przedziale wiekowym, jednak z wiekiem staje się on coraz bardziej dokuczliwy i trudny do zamaskowania.Twarz z lwią zmarszczką robi wrażenie niesympatycznej, a nawet zagniewanej. Najszybszym i w zasadzie najskuteczniejszym rozwiązaniem tego problemu jest botoks – lwia zmarszczka po wstrzyknięciu toksyny botulinowej znika. To z pewnością wpływa korzystnie nie tylko na wyraz twarzy, który staje się łagodniejszy, ale też samopoczucie klientki gabinetu medycyny estetycznej. Można próbować innych metod, takich jak odpowiednie masaże, kremy dedykowane problemowi lwiej zmarszczki czy też mezoroller, jednak w niektórych wypadkach nie będą to środki wystarczające. Mogą posłużyć jako środki prewencyjne, jednak jeśli zmarszczka już powstała ich działanie będzie niestety krótkotrwałe.
Wiele osób twierdzi, że aby poradzić sobie z tym problemem, najlepszym rozwiązaniem będzie botoks – lwia zmarszczka zniknie praktycznie natychmiast. Zabieg jest zupełnie bezbolesny i nie wzmaga żadnych konkretnych badań. Wywiad lekarski jest w zupełności wystarczający. Lekarz wprowadza botoks w skórę twarzy przy pomocy zastrzyku. Skóra poddawana zabiegowi musi być dokładnie odkażona. Czas trwania zabiegu waha się od 10 minut do pół godziny. Jest uzależniony od indywidualnego przypadku klienta. Zabieg może wykonywać tylko i wyłącznie lekarz specjalizujący się w medycynie estetycznej. Warto wybrać gabinet, w którym pracują doświadczeni medycy, mogący pochwalić się rekomendacjami zadowolonych klientek. Stosując botoks – lwia zmarszczka zniknie na okres około 6 – 8 miesięcy, także nie jest to zabieg trwały. Jeżeli jego efekt nam się nie podoba, nie jesteśmy na niego skazani na całe życie, tak jak w przypadku korzystania z oferty chirurgii plastycznej.
Jeśli już zdecydowaliśmy się botoks – lwia zmarszczka będzie niewidoczna. Nie musimy obawiać się długiej rekonwalescencji. Parę godzin po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, jednak już następnego dnia nie będzie śladu po rumieniu. Jedynym śladem jaki pozostawi botoks, to gładka skóra między brwiami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here