Mikrodermabrazja - jaka jest cena zabiegu?

Mikrodermabrazja jest bardzo popularnym zabiegiem, dokonywanym przez osoby, które chcą poprawić zdrowie i wygląd swojej skóry. Wszystko dlatego, że oprócz skuteczności, jest to także dość tani zabieg w porównaniu do innych tego typu zabiegów, jak np. kwasy. Tutaj rodzi się pytanie: czy jeśli chodzi o zabieg, taki jak mikrodermabrazja – cena jest czymś co sprawia, że warto zainwestować w tego rodzaju kuracje?

Mikrodermabrazja – cena

Sesje mikrodermabrazji zazwyczaj kształtuje się na poziomie ok. 150zł. Niemniej jednak jest to cena za zabieg dokonywany na twarzy. Jeśli chcemy zastosować go na inne części ciała, musimy liczyć się z kosztem nawet do 700zł. Tak czy siak, jest to niska cena, jeśli weźmiemy pod uwagę duża ilość zalet, jakie niesie za sobą zabieg mikrodermabrazji.

Możemy też zabieg przeprowadzić w warunkach domowych. W tym celu, musimy zakupić odpowiednią maszynę do mikrodermabrazji diamentowej. Możemy kupić ją już za 250zł. Jeśli jednak chcemy kupić urządzenie z wyższej półki, musimy liczyć się z kosztem sięgającym nawet 3000 złotych. Wszystko zależy od naszych preferencji, no i oczywiście zasobności naszego portfela.

Jaki jest proces przeprowadzania zabiegu?

Przed zabiegiem, zawsze zaczyna się od odpowiedniego oczyszczenia i odtłuszczenia skóry za pomocą specjalnego płynu, który nakładany jest przez dermatologa lub kosmetyczkę. Dzięki niemu, miejsce poddawane dermabrazji jest odpowiednio przygotowane do właściwego zabiegu. Polega on na złuszczeniu warstw naskórka za pomocą specjalnej i nowoczesnej aparatury. Zbudowana jest ona z głowicy, która jest pokryta diamentem lub korundem. Za jej pośrednictwem skóra jest nie tylko ścierana, ale także zasysana i oczyszczana na bieżąco. Po tym procesie, skóra jej nawilżana i natłuszczana, aby uchronić ją od wszelkiej maści zakażeń i podrażnień, na które jest narażona osłabiona skóra. Zniszczony naskórek powoduje zakaz wystawienia naszego ciała na działanie promieni słonecznych oraz wysokich temperatur. Aby zniwelować nieprzyjemne skutki mikrodermabrazji, warto zastosować parafinę kosmetyczną, która przynosi ukojenie dla naszej skóry.

Zalety zabiegu

Zabieg mikrodermabrazji oprócz niskiej ceny ma także szereg innych zalet. Możemy do nich zaliczyć wygładzenie wszelkich blizn i zmarszczek, które zostają spłycone za pomocą ścierającej mocy głowicy urządzenia. Ponadto, mikrodermabrazja rozjaśnia przebarwienia, regeneruje skórę, a także pobudza produkcje kolagenu, dzięki czemu będziemy wyglądali znacznie młodziej.

Czas trwania zabiegu

Zabieg zazwyczaj trwa około pół godziny. Dla lepszego efekty powinniśmy przeprowadzić większą ilość sesji. Zaleca się dokonanie co najmniej 5 zabiegów, w różnych odstępach czasowych. Niemniej jednak, zazwyczaj seria nie składa się z więcej niż 10 zabiegów.

Czy warto dokonać zabiegu?

Jak widać z powyższego tekstu, zabieg mikrodermabrazji charakteryzuje bardzo korzystna cena, która jest bardzo konkurencyjna w porównaniu do innych zabiegów dermatologicznych. Musimy jednak pamiętać, że aby osiągnąć optymalny efekt, musimy przygotować nasz budżet na większy wydatek, ze względu na konieczność przeprowadzenia całej serii zabiegów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here