Liposukcja ultradźwiękowa - skuteczny zabieg odchudzający

Liposukcja ultradźwiękowa to zabieg medycyny estetycznej skierowany do osób pragnących pozbyć się złogów tłuszczu oraz nieestetycznego cellulitu. Jest to zabieg, który umożliwia bezbolesne wyszczuplenie sylwetki a jednocześnie nie wymaga uruchomienia potężnej energii, która byłaby potrzebna w przypadku wyboru innych metod.

Liposukcja iniekcyjna – w jaki sposób działa?

Liposukcja ultradźwiękowa, najprościej ujmując, to metoda wykorzystująca energię ultradźwiękową do rozdzielenia tkanki tłuszczowej od innych ją otaczających. Energię pochodzącą z ultradźwięków kieruje się prosto na tkankę tłuszczową, na tę część, którą pacjentka chce usunąć. Zaletą tej metody jest precyzja, bowiem lekarz wykonujący zabieg jest w stanie bardzo dokładnie sterować energią rozbijając tylko określone tkanki. Nie ma niebezpieczeństwa, że w jakikolwiek sposób uszkodzone zostaną pozostałe tkanki, nerwy czy naczynka.
Technika wykorzystywania ultradźwięków w medycynie znana jest od wielu lat, natomiast szybki rozwój medycyny estetycznej jaki następuje od lat 50.XX w. skierował zainteresowanie tą metodą na zupełnie inne tory.

Jak przebiega zabieg liposukcji ultradźwiękowej?

Liposukcja ultradźwiękowa diametralnie różni się od „krwawej” liposukcji. Zabieg zaczyna się zawsze od znieczulenia nasiękowego tkanki tłuszczowej, na którą energia ma oddziaływać. Do tkanki tłuszczowej wprowadza się końcówkę aparatu wytwarzającego określoną dla zabiegu częstotliwość dźwięku. Emitowana energia powoduje odizolowanie tkanki tłuszczowej od pozostałych a następnie zamienia ją w emulsję razem z płynami nasiękowymi. Tak utworzoną substancję usuwa się z organizmu przy pomocy specjalnie zaprojektowanej do tego kaniuli lub poprzez specjalistyczny masaż ciała.
Tak przeprowadzony zabieg pozostaje cały czas zabiegiem mało inwazyjnym, dzięki czemu gojenie tkanek przebiega bardzo szybko, skóra pacjenta wygładza się w sposób samoistny i odzyskuje elastyczność i gładkość.

Po zabiegu liposukcji ultradźwiękowej

Po zabiegu pacjent musi nosić specjalną bieliznę, aż do uzyskania zadowalającego wyglądu skóry. Czas samej rekonwalescencji może być różny i zależy od indywidualnych predyspozycji a przede wszystkim od skali samego zabiegu, czyli ilości tłuszczu jaki został usunięty z organizmu pacjenta oraz powierzchni obszaru ciała poddanego ultradźwiękom. Niemniej efekt jest widoczny dla pacjenta od razu po zabiegu. Jego sylwetka ulega widocznej przemianie, staje się smukła i pozbawiona tkanki tłuszczowej, zanika cellulit a skóra staje się gładka.

Efektywność zabiegu

Mimo, że efekt zabiegu widoczny jest od razu, należy pamiętać, że podczas jednego zabiegu nie powinno się usuwać z organizmu więcej niż 0,5 l tkanki tłuszczowej. Dlatego oczekiwany efekt końcowy zależy od ilości niechcianego tłuszczu w organizmie. Ważną informacją dla każdego pacjenta jest fakt, że raz usunięta tkanka tłuszczowa nie powróci. Jednak świadomość ta nie powinna pozwolić na powrót do starych nawyków żywieniowych. Razem z liposukcją powinno się zmienić sposób odżywiania na bardziej zrównoważony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here