Kwas hialuronowy a botoks

Zabiegi medycyny estetycznej w dzisiejszych czasach stały się bardzo popularne. Praktycznie w większości gabinetów kosmetycznych można znaleźć mniej lub więcej propozycji z tego zakresu. Wiele informacji, które można znaleźć w mediach, ośmiela zarówno kobiety jak i mężczyzn do skorzystania z oferty. Dzięki przystępnym cenom i dużej świadomości społecznej, przestaliśmy się bać tego typu zabiegów i chętnie decydujemy się na poprawki mankamentów urodowych. Najczęściej wybierane są zabiegi z udziałem kwasu hialuronowego i botoksu.

Czym jest kwas hialuronowy, a czym botoks?
Kwas hialuronowy i botoks w medycynie estetycznej są pojęciami bardzo często mylonymi. Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w organizmie każdego człowieka. Odpowiada za nawilżenie skóry i z wiekiem coraz mniej jest jej w naszej skórze. Jest substancją biodegradowalną, oznacza to że w wyniku rozpadu tworzą się zupełnie nieszkodliwe woda i dwutlenek węgla, całkowicie usuwane przez nasz organizm.
Botoks natomiast jest toksyną botulinową, w naturalnym środowisku wytwarzaną przez bakterie zwane pałeczkami jadu kiełbasianego. Neurotoksyna ta upośledza działanie komórek nerwowych znajdujących się w mięśniu.

Do czego tylko botoks?
W medycynie estetycznej botoks stosowany jest w celu niwelowania zmarszczek, zwłaszcza tych mimicznych. Mechanizm działania polega na tym, że miejsce w którym zostaje wstrzyknięta substancja czynna jest wygładzone, dzięki temu że niepracujący mięsień nie marszczy skóry przy ruchach związanych z mimiką twarzy.

W jakim celu tylko kwas hialuronowy?
Kwas hialuronowy zwany jest bardzo często wypełniaczem. Wygładzanie zmarszczek przy jego pomocy polega na wstrzyknięciu pod skórę żelu, dzięki czemu zmarszczki ulegają wygładzeniu. Dodatkowo preparaty zawierające kwas hialuronowy, wykorzystywane są do powiększania ust, do niwelowania niewielkich defektów związanych z kształtami na twarzy, czyli delikatne wyprostowanie nosa, złagodzenie rysów i wiele innych korekt.
Kwas hialuronowy jest substancją, która wstrzyknięta pod skórę, oprócz korygowania niedoskonałości, także nawilża skórę od wewnątrz, czyli spełnia funkcje pielęgnacyjną.

Botoks czy kwas hialuronowy – co lepsze?
To zależy na jakim efekcie nam zależy. Obie te substancje działają na swój niepowtarzalny sposób i osoba kompetentna najlepiej doradzi nam, która metoda będzie właściwa dla nas.
Wspólnymi cechami obu zabiegów jest ich przystępna cena, przez co coraz więcej osób decyduje się na różnego rodzaju korekty. Już bardzo młode osoby decydując się na zabiegi działają profilaktycznie, aby zmarszczki pojawiły się jak najpóźniej. Zarówno botoks jak i wypełnienia kwasem hialuronowym są zabiegami mało inwazyjnymi, a efekty widoczne są praktycznie od razu. Oczywiście jeśli wykonywane było nastrzykiwanie w wielu miejscach, może pojawić się zaczerwienienie i obrzęk, który po kilkunastu godzinach ustępuje. Efektami zabiegów możemy cieszyć się do kilkunastu miesięcy, po czym jeśli tylko mamy ochotę można je powtórzyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here