Mikrodermabrazja diamentowa - piękno i zdrowie

Każda kobieta, by wyglądać ładnie, stara się dbać o skórę twarzy. Jednym ze sposobów jej pielęgnacji jest peeling, którego działanie polega na złuszczaniu martwego naskórka. Do tego rodzaju peelingu przeznaczone są łagodne preparaty, które pomagają utrzymać skórę w dobrym stanie. Jeżeli jednak chodzi o zabieg profesjonalny, który poza oczyszczeniem skóry również pozwoli na wygładzenie zmarszczek, warto skorzystać z mikrodermabrazji.

Na czym polega mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja polega na głębokim oczyszczeniu skóry. Odbywa się to poprzez mechaniczne wielokrotne ścieranie warstwy rogowej naskórka oraz głębszych warstw skóry przy użyciu głowic diamentowych. Od klasycznej dermabrazji zabieg ten odróżnia właśnie możliwość dostosowania odpowiedniego stopnia głębokości ścierania. Mikrodermabrazja swoją popularność zyskała stosunkowo niedawno, ale bardzo szybko stała się ulubionym zabiegiem dla wielu Polek.

Mikrodermabrazja – dla kogo?

Zabieg ten jest polecanym rozwiązaniem dla każdej osoby, która boryka się z uciążliwymi defektami skóry, takimi jak: zaskórniki, trądzik, prosaki, rozszerzone pory, blizny, przebarwienia i wszelkie nieprawidłowości w rogowaceniu się naskórka. Mikrodermabrazja doskonale sprawdza się przy pierwszych oznakach starzenia, a także przy rozstępach, a nawet cellulicie.

Przygotowanie do zabiegu

Mikrodermabrazja jest zabiegiem bezpiecznym ze względu na niemal zerową inwazyjność. Jednak wskazana jest wcześniejsza konsultacja ze specjalistą, który poinformuje o czynnikach będących przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Należą do nich zmiany nowotworowe, znamiona, zakażenie skóry, trądzik ropny i różowaty czy naczyniaki jamiste.
Trzeba też wiedzieć, że na siedem dni przed zabiegiem nie należy poddawać skóry takim zabiegom, jak: depilacja woskiem, elektrolizą czy z użyciem chemicznych kremów. W tym czasie nie powinno się też wykonywać zabiegów z wykorzystaniem szorstkiej gąbki myjącej czy środków peelingujących.

Mikrodermabrazja diamentowa krok po kroku

Zabieg mikrodermabrazji przebiega w kilku etapach:
* Pierwszy etap wiąże się z usunięciem makijażu i dokładnym oczyszczeniem skóry, wykonywanym przez specjalistę przeprowadzającego zabieg.
* Następnie wykonuje się delikatny masaż twarzy, po to by pobudzić krążenie krwi i w ten sposób przygotować skórę do zabiegu.
* Trzeci etap to już sam zabieg mikrodermabrazji diamentowej, do którego wykorzystuje się głowicę z warstwą ziarenek pyłu diamentowego. Działanie aparatury polega na zasysaniu skóry do ustalonej głębokości, w wyniku którego następuje złuszczanie naskórka. Podczas zabiegu kontrolowana jest głębokość ścierania, co pomaga uniknąć podrażnień. Warto dodać, że w trakcie jednego zabiegu można wiele razy powtarzać ścieranie wybranego obszaru.
* Na koniec stosuje się najczęściej dodatkowy zabieg natleniający i odżywiający skórę, np. maseczki z alg.

Zalety stosowania mikrodermabrazji

Podsumowując warto podkreślić liczne zalety zabiegu, a są to:
– odżywienie i dotlenienie skóry,
– zwiększenie wchłanialności składników aktywnych z kosmetyków,
– poprawienie elastyczności i koloru skóry,
– zmniejszenie zmarszczek, przebarwień i blizn,
– oczyszczenie i odblokowanie porów,
– usunięcie zaskórników oraz redukcja objawów trądziku,
– poprawienie ukrwienia skóry i pobudzenie jej do produkcji kolagenu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here