dlaczego warto pić sok z brzozy?
fot. Pexels.com

Sok z brzozy to napój pełen zdrowia. Zawiera wiele witamin i minerałów przyjaznych dla organizmu człowieka. Jakie prozdrowotne właściwości ma tzw. bzowina? Dlaczego warto wprowadzić na stałe sok z brzozy do codziennego życia? 

Przeczytaj też: http://niepolka.pl/sok-z-brzozy-jakie-ma-wlasciwosci-zdrowotne-i-czy-warto-go-pic/

Sok z brzozy z dobrym składem

Bzowina to sok, który ma wiele pozytywnych właściwości. Jest naturalnym wsparciem dla organizmu człowieka, wspierając jego odporność lub pomagając zwalczyć przeziębienie. Sok z brzozy zawiera duże ilości witaminy C i witamin z grupy B. W jego składzie znajdują się też pokaźne dawki takich minerałów jak żelazo, wapń, magnez i fosfor. Jest również źródłem aminokwasów. 

Sok z brzozy dla zdrowia

Na jakie przypadłości jest dobry sok z brzozy? Bzowina, dzięki dużej zawartości witamin i minerałów, jest naturalnym lekiem, który pomaga przy wielu dolegliwościach zdrowotnych. Pomaga między innymi wzmocnić kondycję organizmu człowieka. Jest także dużym wsparciem dla układu pokarmowego – sok z brzozy jest naturalnym probiotykiem, reguluje pracę żołądka i jelit oraz przyspiesza przemianę materii. Bzowina działa oczyszczająco i moczopędnie. Dodatkowo usprawnia pracę nerek. Dzięki regularnemu piciu soku z brzozy mamy na co dzień więcej energii i lepsze samopoczucie. 

Bzowina jako naturalny kosmetyk

Sok z brzozy ma także zastosowanie w kosmetyce, ponieważ jego właściwości pozytywnie wpływają na cerę. Regularne spożywanie bzowiny poprawia kondycję skóry i pomaga zredukować cellulit – już po sześciu tygodniach systematycznego picia soku można zauważyć wyraźne efekty. Sok z brzozy jest również dużym wsparciem dla naszych włosów. Płukanki i wcierki z brzozy pomagają znacząco wzmocnić naszą czuprynę.  

Pozyskiwanie soku z brzozy

Bzowinę można zebrać samodzielnie. Najlepiej się udać do lasu wiosną – między marcem a kwietniem. Aby pozyskać sok, należy naciąć gałąź lub korę brzozy, następnie przystawić w to miejsce butelkę lub słoik i cierpliwie poczekać, aż drzewo puści swój słodki nektar.

Zobacz także: http://modelstory.pl/skrzydlokwiat-roslina-domowa-ktora-skutecznie-oczyszcza-powietrze/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here