celulit

Cellulit jest to najczęściej występujący defekt estetyczny, który dotyka aż 80% kobiet na całym świecie. Najczęściej postrzegany jest przez pryzmat defektu kosmetycznego, a niesłusznie, ponieważ jest to również istotny problem medyczny. Czym dokładnie jest cellulit? Jakie są jego rodzaje? Jak pozbyć się cellulitu? Sprawdźmy to! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/cellulit-problem-dotyczacy-wiekszosci-kobiet/ 

Cellulit – czym właściwie jest? 

Cellulit jest to zaburzenie o wieloczynnikowej etiologii. Zaburzenie to skutkuje stwardnieniem włókien tkanki łącznej i tkanki tłuszczowej w obszarze mikrokrążenia. Takiemu procesu towarzyszy obrzęk śródmiąższowy. Cellulit zlokalizowany jest na skorelowanych obszarach fizjologicznych namnażania się tkanki tłuszczowej. Najczęściej jest to brzuch, biodra, uda oraz ramiona. 

Jakie są rodzaje cellulitu? 

Zaburzenie to pojawia się w dwóch postaciach. Możemy wyróżnić:

Cellulit wodny – występuje najczęściej u kobiet ze skłonnościami do obrzęków. Wyróżnia się nagromadzeniem wody w tkankach i obrzękami, które obejmują swoim zasięgiem kostki, kolano oraz łydki. 

Cellulit tłuszczowy – jego efektem jest kumulacja nadmiernych ilości podskórnej tkanki tłuszczowej – wraz z nią dochodzi do utraty elastyczności skóry oraz ścierania, poprzez depozyty tłuszczu, które są bardziej widoczne. 

Jakie są domowe sposoby na cellulit? 

W walce z cellulitem z pewnością pomoże aktywność fizyczna. Poprawia na krążenie skóry i tkanki łącznej, która dotlenia komórki i usprawnia usuwanie toksyn z organizmu. Co więcej podczas aktywności fizycznej następuje redukcja ilości tkanki tłuszczowej. Zdrowa dieta, która zakłada dużą ilość owoców i warzyw, olejów roślinnych i orzechów oraz węglowodanów złożonych również należy do domowych sposobów zwalczania cellulitu. 

Dobre efekty przynosi picie 2 l wody niegazowanej, zielonej herbaty, a także herbatek ziołowych w ciągu dnia. Należy unikać obcisłych ubrań, nie zażywać długich i gorących kąpieli oraz unikać intensywnego opalania, stresu i przybierania na wadze, ponieważ niekorzystnie wpływa na kondycję skóry.

Odpowiednia pielęgnacja ciała również jest dobrym sposoby na wyeliminowanie cellulitu. Sprowadza się do na do masaży problematycznych obszarów szorstką szczotką, aplikacji peelingów i preparatów antycellulitowych oraz stosowania ciepłych i zimnych natrysków. Dobry efekt mogą dać masażery z wykorzystaniem naturalnych olejków na przykład grejpfrutowego lub lawendowego. 

Czy istnieją zabiegi kosmetyczne, które wykonuje się na cellulit? 

Zabiegi kosmetyczne, które stosowane są do leczenia cellulitu to: 

  • jonoforeza
  • endermologia
  • kawitacja ultradźwiękowa
  • mezoterapia bezigłowa
  • drenaż limfatyczny 

Zobacz też: http://modelstory.pl/hirsutyzm-czym-jest-i-jakie-sa-jego-objawy/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here