leczenie chrapania

Do specjalisty, jakim jest laryngolog, warto udać się przede wszystkim z pierwszymi niepokojącymi objawami zapalenia ucha, przewlekłego kaszlu lub kataru, a nawet uciążliwego chrapania. Zanim jedna wybierzesz odpowiedniego lekarza dla siebie, koniecznie weź pod uwagę cennik oraz zakres usług, jakie są świadczone w gabinecie. Udając się na miejsce, lekarz laryngolog przeprowadzi kompleksową diagnostykę pacjenta, aby wykryć wszelkie ewentualne schorzenia. Dostęp do nowoczesnego i specjalistycznego sprzętu to podstawa, aby leczenie chrapania przynosiło zamierzone efekty. Podstawowe urządzenia, które są dostępne w gabinecie profesjonalnego laryngologa, to:

  • endoskop diagnostyczny,
  • otomikroskop,
  • tomograf komputerowy.

Oczywiście, zanim udasz się do laryngologa, koniecznie poszukaj jak najlepszego specjalisty. Już podczas pierwszej wizyty laryngolog będzie w stanie wskazać przerośnięty trzeci migdałek, chorobę migdałków podniebiennych czy nawet skrzywioną przegrodę nosową, którą można leczyć operacyjnie.

Kiedy należy udać się do laryngologa?

Wizyta w gabinecie, gdzie przyjmuje laryngolog, jest konieczna zawsze wtedy, kiedy cierpisz na takie schorzenia i problemy zdrowotne, jak:

  • przewlekły katar i kaszel,
  • bóle gardła lub ucha,
  • bóle głowy,
  • odchrząkiwanie,
  • niedosłuch,
  • nieustająca chrypka.

Jest oczywiście wiele powodów, dla jakich warto udać się na wizytę do gabinetu lekarza – laryngologa. W razie jakichkolwiek problemów specjalista jest w stanie szybko wyleczyć zapalenie krtani, gardła, zatok, anginę czy nawet bezdech senny. Oczywiście w pierwszej kolejności niezbędna będzie diagnostyka, aby następnie laryngolog mógł przedstawić sposób zapobiegania chorobom.

Leczenie chrapania – na czym to polega?

Jako osoba posiadająca problemy laryngologiczne, możesz udać się do specjalisty na leczenie chrapania. Powodów występowania tego problemu jest naprawdę wiele, a najistotniejsze, to: wiek, przerost tylnej części języka, niepoprawna drożność nosowa, wydłużone podniebienie miękkie, otyłość czy nawet przerośnięte migdałki. Leczenie podniebienia polega przede wszystkim na kompleksowej diagnostyce, a następnie realizacji określonych zabiegów, jak np. plastyka gardła i podniebienia, operacja przegrody nosowej, konchoplastyka, polipektomia i redukcja przerostu tylnej części języka. Warto też zaznaczyć, że laryngolog może zlecić użytkowanie aparaty CPAP, który normalizuje oddychanie w czasie snu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here