Zabiegi na twarz dla kobiet po 30

Kiedy mamy naście lat lub jesteśmy tuż po dwudziestym roku życia możemy cieszyć się praktycznie nieskazitelną cerą – doskonale jędrną i nawilżoną, o odpowiednim stopniu natłuszczenia. Jeśli gospodarka hormonalna jest w naszym organizmie prawidłowa ten stan naszej skóry będzie się utrzymywał mniej więcej do trzydziestego roku życia, lecz z czasem nasza cera zacznie się zmieniać. Z wiekiem znika duże nawilżenie, włókna kolagenowe już po osiemnastym roku życia tracą swoje właściwości, a po dwudziestym piątym roku życia nasze zmarszczki – wciąż jeszcze delikatne, zaczynają być coraz bardziej dostrzegalne.
Jakie zabiegi na twarz po 30 można, a nawet należy stosować, aby jak najdłużej cieszyć się piękną cerą? Tak na prawdę całe spektrum dostępnych zabiegów może przyprawić nas o niemały ból głowy, jednak doświadczony kosmetolog poleci nam na początek najmniej inwazyjne zabiegi.
Po pierwsze peeling kawitacyjny. Jest to bardzo przyjemny zabieg, który sprzyja odprężeniu, zrelaksowaniu się i wypoczęciu. Kosmetyczka lub kosmetolog najpierw oczyszcza naszą cerę przy okazji wykonując delikatny masaż. Tak przygotowana skóra może być poddana zabiegowi kawitacji, który wspaniale oczyści cerę, zamknie rozszerzone pory, a nas przy okazji odpręży. Twarz po oczyszczeniu musi być zwilżona, a następnie podczas zetknięcia z ultradźwiękami powstają mikro pęcherzyki, które podczas rozpadu rozbijają stare komórki warstwy rogowej naskórka. Nie każdy od razu zauważy dobroczynne efekty peelingu kawitacyjnego, dlatego warto wykonać serię takich zabiegów, na przykład przez trzy miesiące w równych odstępach czasu. Na starszej cerze już pierwszy zabieg kawitacji odciśnie swoje pozytywne piętno, szarość i ziemistość cery na pewno znikną, a skóra odzyska promienny blask. Do tego zabieg ten nie jest drogi, kosztuje mniej niż sto złotych, a bardzo często oferowany jest gratis przy okazji wykonywania innego zabiegu na twarz.
Wiele kobiet decyduje się na zabiegi na twarz po 30 polecane przez znane i lubiane aktorki, piosenkarki czy osobowości telewizyjne. Dlatego tak wiele firm kosmetycznych i salonów urody decyduje się na współpracę ze znanymi osobami. Wśród modnych zabiegów na twarz po trzydziestym roku życia będzie na pewno zabieg złuszczania martwego naskórka kwasami.
Doświadczona kosmetyczka najpierw oczyszcza cerę i przygotowuje ją do nałożenia odpowiedniego stężenia kwasów. Ze względu na nazwę wiele osób obawia się tego zabiegu, jednak jest on wykonywany tak często i specjalnie dobranymi preparatami, które nie powinny zrobić nikomu krzywdy. Doświadczona kosmetyczka na pewno dobierze odpowiedni kwas do danej cery biorąc pod uwagę jej stopień nawilżenia, grubość,czy to, że jest to cera naczynkowa. Przy wyborze salonu kosmetycznego warto wiec poczytać dostępne w Internecie opinie, aby mieć pewność, że trafiło się w ręce profesjonalisty, który nie oszpeci naszej twarzy, i nie zrobi nam krzywdy.
Czy warto zdecydować się na zabiegi na twarz po 30? Oczywiście, ze tak, dla polepszenia stanu naszej cery i oczywiście dla lepszego samopoczucia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here