Trudno jest zostać zawodową modelką

Sława wymaga wielu poświęceń i nie jest łatwo ją zdobyć. Jednak wiele młodych dziewczyn marzy o karierze modelki. Zwłaszcza te, które są mniej zamożne, chciałyby zaznać jakiejś odmiany. A co musi mieć taka modelka? Po pierwsze odpowiedni wzrost. Do tego zawodu przyjmowane są dziewczyny, które mierzą przynajmniej 170 cm. Jest to istotne, gdyż suknie, które promują na pokazach, są przeznaczone dla osób o średnim wzroście. Jest ich najwięcej i dlatego rynek mody najbardziej im sprzyja. Poza tym im wyższa dziewczyna łatwiej będzie- ukryć jej mankamenty. Po niej nie będzie widać, że ma tu i ówdzie trochę za dużo centymetrów.

Oczywiście taki argument tyczy się tylko początkujących dziewczyn. Te, które siedzą w tym jakiś czas, wiedzą, że waga to priorytet, a restrykcyjna dieta pomaga w zrobieniu profesjonalnej kariery. Niestety kij ma dwa końce, bo wychudzone kobiety bardzo szybko popadają w anoreksję. Problemy z prawidłowym odżywianiem występują u wielu z nich. Jednak projektanci mody starają się pomijać ten temat, bo najważniejszy jest dla nich sukces kolekcji. Młode dziewczyny oczarowane światem fleszy, kamer, wywiadów i dużych pieniędzy brną w to dalej. Nie zdają sobie sprawy, że choroba wkrótce zniszczy ich piękne ciało.

Co jeszcze powinna umieć modelka? Jest rzeczą jasną, że oprócz naturalnej urody, powinna umieć chodzić po wybiegu. Jako że nie wypada jej włożyć innych butów jak szpilki, musi z gracją i wyczuciem sunąć w nich po scenie. Jeśli spodoba się sponsorom, czekają ją egzotyczne wycieczki i intratne kontrakty reklamowe. Problem w tym, że taki sponsor może wymagać od niej rzeczy, na które nie będzie miała ochoty. Może wymusić na niej, żeby brała udział w imprezach towarzyskich. Jak wiadomo, alkohol leje się na nich litrami, a i obyczaje też są dosyć swobodne. Nie każda dziewczyna będzie w stanie to zaakceptować.

Jednak udział w kameralnych przyjęciach to nie wszystko. W niektórych kontraktach zapisano, że jeśli zajdzie taka potrzeba modelka będzie musiała poddać się operacjom plastycznym. Chyba najpopularniejszym zabiegiem jest powiększanie ust botoksem. Dzięki niemu stają się one pełniejsze i wydatniejsze. Lepiej wyglądają też na zdjęciach, bo odpowiednio ułożone i pomalowane przyciągają uwagę odbiorców. Na drugim miejscu jest korekta nosa i zębów. Modelka nie może wyglądać przecież jak Pinokio. Uśmiech też jest bardzo ważny, gdyż stanowi narzędzie jej pracy. Rząd równych, białych zębów doskonale prezentuje się na zdjęciach. Jest też dowodem dbania o siebie.

Modelka powinna również znać języki obce. To bardzo przydatna umiejętność, która świadczy także o jej inteligencji. Nie może również bać się obiektywu aparatu. Musi czasem przełamywać tabu i brać udział w odważniejszych sesjach. W związku z tym nie może wstydzić się własnego ciała i nagości. Fotograf jest dla niej najbliższym współpracownikiem i powinna stosować się do jego wskazówek. Czasem od małego detalu zależy czy kolekcja odniesie sukces, czy pójdzie w zapomnienie. Choć zawód modelki jest wymagający i karierę robi niewiele dziewczyn- zainteresowanie nim ciągle nie słabnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here