Transplantacja włosów – kiedy warto się na nią zdecydować

Gdy włosy wypadają nadmiernie, warto poszukać przyczyny takiego problemu. Niestety, nie zawsze ich znalezienie i wdrożenie leczenia okazuje się skuteczne. Wówczas jedynym rozwiązaniem może być transplantacja włosów.

Co powoduje nadmierne wypadanie włosów?

Nadmierne wypadanie włosów to dolegliwość dotykająca zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Może być ona warunkowana wieloma czynnikami, do których zaliczają się między innymi:

– czynniki genetyczne, na przykład przy łysieniu androgenowym lub plackowatym,
– zaburzenia hormonalne, na przykład związane z pracą tarczycy, jajników, nadnerczy,
– zbyt częste prowadzenie intensywnych zabiegów stylizacji włosów, na przykład farbowanie, trwała,
– nieprawidłowa dieta uboga w składniki odżywcze.

Leczenie nadmiernego wypadania włosów powiązane jest przede wszystkim z jego przyczyną. Niestety, zdarza się, że nawet odpowiednio prowadzona kuracja nie przynosi oczekiwanych efektów i włosy nie odrastają. Wówczas pomóc może klinika przeszczepu włosów.

Transplantacja włosów – skuteczne leczenie łysienia

Łysienie można leczyć także przez przeszczep włosów śląsk jest jednym z regionów, gdzie taka metoda jest dostępna. Zabieg ten polega na przeniesieniu mieszków włosowych z tych obszarów, które nie są objęte łysieniem, na obszary, gdzie do niego doszło. Mieszki włosowe pobierane są od samego pacjenta.

Metoda taka jak transplantacja włosów Katowice to jedno z miast, gdzie można je wykonać, pozwala na uzyskanie wysokiej skuteczności – szacuje się, że plasuje się ona nawet na poziomie 96 proc.!

Kiedy warto wybrać przeszczep włosów?

Profesjonalnie wykonany przeszczep włosów Śląsk czy w innym regionie, pozwala na przywrócenie pierwotnego wyglądu fryzury. Kiedy pacjenci najczęściej decydują się na taki zabieg?

Najczęściej klinika przeszczepu włosów wykonuje zabieg u pacjentów z łysieniem androgenowym. Dodatkowo, wskazaniami do wykonania przeszczepu włosów mogą być:

– łysienie pooparzeniowe,
– łysienie pooperacyjne,
– łysienie po urazach,
– łysienie po naświetlaniach promieniowaniem rentgenowskim.

Podsumowując, zabieg taki jak transplantacja włosów Katowice czy w innym mieście jest skutecznym wyborem wtedy, gdy pacjent pragnie odtworzyć pierwotną gęstość swoich włosów. Przeprowadzony fachowo zapewnia bardzo dobre rezultaty!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here