Różnorodność zabiegów na twarz

Salony urody są tak samo popularne, jak zakłady fryzjerskie. Ponieważ częściej dbamy o swój wygląd, również ważne jest, w jakim stopniu dbamy o nasze ciało. Do najbardziej popularnych zabiegów w salonach urody należą zabiegi odmładzające na twarz. Dotyczy to przede wszystkim szyi, dekoltu oraz twarzy. Być może mało kto o tym wie, ale skóra twarzy każdego dnia jest narażona na różne niekorzystne czynniki zewnętrzne między innymi pogodowe. Dodatkowo ruchy mimiczne wpływają na powstawanie zmarszczek mimicznych. Wszystko jest uzależnione od dynamiki twarzy, ale głównie od genów oraz trybu życia włącznie z odżywianiem. Zbyt mała ilość spożywanej wody, czy też nie korzystnie wpływające — nikotyna, mogą przyspieszyć proces powstawania zmarszczek i starzenia się. Ilość elastyny oraz kolagenu zmniejsza się po 40 roku życia. To ona odpowiada za jędrność i sprężystość skóry. Pojawiać się mogą zmarszczki mimiczne oraz zmarszczki grawitacyjne. Przykładowo może to być wiotki podbródek, wisząca skóra w okolicy żuchwy czy też wiotkość w okolicach szyi. Mogą pojawiać się zmarszczki w kącikach oczu, na czole, w okolicy ust, a nawet w okolicach uszu.

Na skórze mogą występować w większej ilości widoczne pory oraz przebarwienia w postaci plamek. W przeciwdziałaniu następstw tego typu skuteczne są zabiegi na twarz w salonie urody oraz specjalistycznych klinikach medycyny. Pierwszym proponowanym zabiegiem odmładzającym jest tak zwane uzyskanie efektu liftingującego poprzez nici liftingujące. To zabieg odmładzający stosowany do poprawy na przykład łuku brwiowego, ujędrniania biustu czy też modelowania żuchwy.

Polega to na wykonaniu zabiegu wprowadzenia nici pod skórę, która nadaje kształt w newralgicznych miejscach skóry. Kolejny zabieg odmładzający na twarz wymaga zastosowania kwasu hialuronowego lub polimlekowego, jest to tak zwana wolumetria twarzy. Polega na nakłuwaniu się w skórę celem wypełniania zmarszczek, podniesienie policzków lub naprężenia skóry. Jest to skuteczne i natychmiastowe efekty widoczne są momentalnie po zabiegu. Zabieg ten jest idealny do modelowania owalu twarzy. Popularnym zabiegiem prócz wcześniej wymienionych jest również lifting wampirzy. Zabieg ten bazuje na osoczu bogato-płytkowym pozyskanym z krwi pacjenta, pozwala on, na wypełnienie zmarszczek zwiotczałej lub uszkodzonej skóry. Dzięki czemu uzyskuje się naturalny wygląd i odmładzający efekt. Ciekawym zabiegiem odmładzającym na twarz jest elektrokoagulacja, która polega na usuwaniu zmian skórnych za pomocą prądu o wysokiej częstotliwości. Polega to na ścinaniu się białek zawartych w tkankach. Jest to zabieg bezbolesny. Na uwagę zasługuje również karboksyterapia, pomaga usunąć worki pod oczami oraz cienie, czy też zmiany potrądzikowe. Dzięki temu zabiegowi można opóźnić proces starzenia. Rodzaj tego zabiegu polega na korzystaniu z dwutlenku węgla, który jest aplikowany w skórę igłą. Dzięki temu zabiegowi skóra staje się sprężysta i bardziej napięta.
Wbrew powszechnie krążącej opinii, kobiety i mężczyźni tak samo często odwiedzają salony urody. Oznacza to, że dla każdego wygląd jest ważny i staje się coraz ważniejszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here