Na czym polega liposukcja?

Liposukcja ud może skutecznie usunąć nadmiar tłuszczu, nadając nogom i biodrom bardziej proporcjonalny kształt.
Uparte wałeczki i tłuszcz, który powoduje ocieranie się wewnętrznych stron ud, należą do najbardziej powszechnych problemów estetycznych. Tłuszcz może nawet powodować otarcia, co z kolei może być powodem nieprzyjemnych odczuć podczas uprawiania ćwiczeń. Na szczęście liposukcja może być właśnie odpowiedzią na te problemy.
Dobrą wiadomością jest to, że uda lepiej reagują na liposukcję niż niektóre inne części ciała. Tłuszcz w udzie ma dwie warstwy, co sprawia, że ​​idealnie nadaje się do liposukcji.
Kobiety częściej decydują się na zbieg liposukcji ud niż mężczyźni. Wynika to z tego, że hormony żeńskie powodują gromadzenie się tłuszczu wokół miednicy, pośladków i ud, podczas gdy mężczyźni mają skłonność do magazynowania nadmiaru tłuszczu w okolicy brzucha. Liposukcja ud nie jest jednak procedurą stosowaną w celu utraty wagi, a najbardziej skuteczna jest dla osób, które są bliskie idealnej masie ciała.
Najlepsi kandydaci do liposukcji nóg muszą cieszyć się dobrym zdrowiem ogólnym – osoby ze słabym krążeniem krwi, cukrzycą lub osłabionym układem odpornościowym nie powinny przechodzić procedury. Chociaż liposukcja nóg wykonywana jest w podobny sposób, jak ta na innych częściach ciała, osoby poddawane liposukcji ud mają często inne cele niż pacjenci zainteresowani liposukcją kolan i kostek. Liposukcja ud jest także często łączona z pewną formą nieinwazyjnego leczenia, takiego jak laser czy ultradźwięki. Zapewnia to zmniejszenie obszaru skóry i redukcję cellulitu, czego nie można osiągnąć jedynie poprzez liposukcję.

Przed przystąpieniem do planu leczenia liposukcji chirurg plastyczny oceni obszar nogi i uda „obwodowo” – czyli jako cylindryczną strukturę, którą należy postrzegać jako całość.
Po zbadaniu nóg jako całości chirurg plastyczny może określić, które obszary będą poddane liposukcji. Procedura może być wykonywana na wewnętrznej i zewnętrznej powierzchni ud lub na połączeniu obu. Może być również łączona z liposukcją innych obszarów ciała. W zasadzie unika się liposukcji na przednich obszarach uda, ponieważ może to prowadzić do nieregularnego kształtu nóg.
Miejscowe znieczulenie podaje się w celu zminimalizowania urazu, krwawienia i dyskomfortu. Można również zastosować znieczulenie ogólne, w zależności od potrzeb pacjenta.
Drobne nacięcia są następnie wykonywane w obszarze leczenia. Chirurg wprowadza cienką kaniulę (rurkę) i rozbija nadmiar tłuszczu, przesuwając rurkę do przodu i do tyłu. Tłuszcz jest następnie odsysany za pomocą próżni lub strzykawki.
Decyzja, które obszary uda i nogi zostaną poddane liposukcji, zależy od indywidualnych potrzeb i pragnień pacjenta, a także od obserwacji chirurga.

Czas powrotu do zdrowia różni się w zależności od pacjenta. Niektóre wyniki będą natychmiast zauważalne, ale ostateczny rezultat nie będzie widoczny przez około trzy miesiące. Podobnie jak w przypadku każdej procedury modelowania sylwetki, dieta i ćwiczenia fizyczne są obowiązkowe przed i po zabiegu, aby osiągnąć optymalny rezultat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here