Kancelaria notarialna - znajomość prawa tłumaczona na używalny język

Przedstawiciel prawa. Przedstawiciel ludzki spraw. Przedstawiciel wartości. Notariusz. Ma trudne zadanie, ale wykonuje je z najwyższą starannością przyczyniając się do zadowolenia swoich klientów. Drobne sprawy lub skomplikowane działania warto powierzać specjalistom. Czym kancelaria notarialna budzi zaufanie i dlaczego powinno się korzystać z jej usług?

Kancelaria notarialna – wszechstronność i wiedza

Kancelaria notarialna, której reprezentantem jest notariusz, przyjmuje interesantów, którzy chcą zasięgnąć pomocy w wielu dziedzinach prawa. Zakres uprawnień prawnika jest więc rozległy. Musi on wykazywać się sporą wiedzą, ale też wrażliwością i zrozumieniem wobec ludzkich spraw. Dokumenty opieczętowane grafiką notariusza mają charakter urzędowy, a przy ich wykonywaniu pracownik musi czuwać nad należytym zabezpieczeniem praw i słuszności interesów osób, które się do niego zwracają.

Szybkość załatwiania spraw w kancelarii notarialnej

Kancelaria notarialna jest miejscem, do którego zgłosić się może każdy. Jako jednostka niezależna, oferuje szybkie i skuteczne załatwianie spraw, które w systemie Rzeczpospolitej Polskiej zapobiegają sporom sądowym i bezpieczeństwu obrotu lub handlu.

Usługi kancelarii są odpłatne, ale współpraca z notariuszem jest zawsze najszybszą i najbardziej efektywną drogą do rozwiązania spraw prawnych, tworzenia zapisów umów lub tłumaczenia niezrozumiałych treści litery prawa.

Notariusz, który jest na swoje stanowisko mianowany przez Ministra Sprawiedliwości, poświadcza zgodność dokumentów, opatrując je swoją pieczęcią firmową, z nadanym numerem ewidencyjnym. Taki dokument ma wartość urzędową i jego oryginał zostaje w archiwum kancelarii notarialnej. Kopia natomiast trafia do klienta i jest tak samo ważna jak pierwowzór.

Sprawy spadkowe w rękach notariusza

Jednymi z najczęściej wykonywanych czynności przez notariusza są sprawy spadkowe. Mimo że wydają się być sprawą oczywistą, to często budzą wiele kontrowersji i niewyjaśnionych zagadnień, które drogą mediacji pomaga wyjaśnić notariusz.

Wśród najczęściej występujących zagadnień prawa spadkowego są:

– nabycie spadku;

– masa spadkowa – co w nią wchodzi;

– odrzucenie spadku;

– wydziedziczenie spadkobiercy;

– testament.

Wszystkie sprawy spadkowe można rozwiązywać samodzielnie lub drogą sądową, ale kompetencje kancelarii notarialnej, szybkość działania i jakość załatwianych spraw sprawiają, że klienci częściej decydują się na odpłatne usługi.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na notariuszadamrobak.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here