Dar kwasów

Oczyszczanie skóry kwasami jest stosunkowo nową metodą w kosmetologii, chociaż ich dobroczynne właściwości znane są od wieków. W starożytnym Egipcie zabiegi z kwasami na twarz polegały na przecieraniu buzi kwaśnym mlekiem lub starym winem. W czasach, kiedy nowoczesne kosmetyki nie były tak powszechnie dostępne popularna była maseczka ze świeżych jabłek. Osoba pielęgnująca twarz w ten sposób poddawała się złuszczaniu naskórka przy użyciu kwasów owocowych AHA, występujących w jabłkach. Zabiegi z kwasami na twarz stanowią doskonałą alternatywę do pilingu mechanicznego z ziarnami, który to może być zbyt agresywny dla osób z cerą wrażliwą i naczyniową. Kwasy pozwalają na złuszczenie martwego naskórka. To pozwala usunąć z twarzy martwe komórki oraz sebum zapychające pory. Prócz głębokiego oczyszczenia, korzyścią wynikającą z używania kwasów, jest lepsza wchłanialność substancji, które aplikujemy na skórę w różnego rodzaju serach, kremach, koktajlach witaminowych. Nie wolno zapominać, że zabiegi z kwasami na twarz to głębokie oczyszczanie, co oznacza, że skóra jakiś czas po zabiegu będzie uwrażliwiona, podatna na podrażnienia. Po zabiegu złuszczania naskórka kwasami rozsądnym będzie zastosować terapię nawilżającą oraz odżywiającą. Wskazane jest też aplikowanie kremu z wysokim filtrem UVB i UVA za dnia, gdyż zabiegi z kwasami na twarz sprawiają, że skóra jest szczególnie reaktywna na promieniowanie słoneczne.
Zabiegi z kwasami na twarz mają szereg zastosowań. Poleca się osobom w różnym wieku z różnymi problemami skórnymi. Wskazaniem do zastosowania takiego zabiegu może być trądzik, łojotok, zmęczona poszarzała skóra, blizny, zmarszczki. Każdy z tych problemów wymaga różnego rodzaju kwasów jak i różnego ich stężenia.
Kwasów używanych w kosmetyce jest wiele. Jednym z łagodniejszych kwasów jest kwas glikolowy. Jeśli potrzebujemy silniejszego złuszczania, możemy zainteresować się kwasem glikolowym. Zabiegi z kwasami na twarz z kwasem glikolowym sprawdzą się u osób mających problemy z trądzikiem i łojotokiem. Ponadto uwagę powinny zwrócić na niego osoby z bliznami, zmarszczkami i przebarwieniami bowiem istnieje możliwość ich znacznego zredukowania, a nawet wyeliminowania przy pomocy tego kwasu.
Następnym kwasem wartym uwagi jest kwas mlekowy. Występuje w kwaśnym mleku, kiszonkach. Ma działanie bakteriobójcze. Zabiegi z kwasami na twarz, które opierają się na kwasie mlekowym pomogą w odblokowaniu porów i wygładzeniu skóry.
Kolejnym kwasem, mającym swoje miejsce we współczesnej kosmetologii, jest kwas migdałowy. Możemy go znaleźć w gorzkich migdałach. Jest najłagodniejszym ze wszystkich kwasów, dzięki czemu bez obaw stosują go osoby z cerą wrażliwą. Za jego pomocą walczy się ze zmianami pigmentacyjnymi. Wspomaga walkę ze skutkami fotostarzenia.
Lepiej nie decydować samemu, którego kwasu użyć, gdyż jest to zabieg inwazyjny. Lepiej powierzyć do zadanie osobie zajmującej się kosmetologią zawodowo. Kosmetyczka może pomóc dobrać idealnie odpowiedni zabieg z kwasami na twarz, w którym stężenie i rodzaj kwasu będzie dostosowany do potrzeb i wymagań konkretnego klienta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here