Zabiegi na twarz z osocza - czy warto?

Nikogo chyba nie dziwi fakt, że każda kobieta chciałaby być zawsze piękna i młoda. Niestety, młodość przemija i nic na to nie można poradzić. Natomiast jeżeli chodzi o piękny wygląd, możliwości jest wiele.

Jak zadbać o swoją urodę?

Na początek warto zacząć od uśmiechu, który przecież nic nie kosztuje, a dodaje uroku każdej kobiecie. Następnie trzeba pomyśleć o śnie. Sen wpływa na ogólne dobre samopoczucie, a jednocześnie poprawia wygląd skóry, likwiduje cienie i opuchlizny pod oczami. Bardzo istotny jest również odpowiedni makijaż, który wyeksponuje oczy i nada brwiom piękny kształt. Także nawilżone, pełne i naturalnie czerwone usta na pewno przyciągną każde spojrzenie. Ważne jest stosowanie odpowiednich kremów i innych kosmetyków. Nie bez znaczenia jest pielęgnacja włosów i fryzura pasująca do kształtu twarzy.

Zabiegi odmładzające – mezoterapia osoczem

Kiedy jednak nie pomagają proste sposoby na poprawienie urody, z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. Jednym z zabiegów, które stosuje, jest terapia osoczem bogatopłytkowym. To nic innego, jak zabieg odmładzający przy użyciu substancji pobieranej z krwi pacjenta. Dzięki celebrytom, którzy chętnie z niego korzystają, upubliczniając swoje zdjęcia sprzed zabiegu i zaraz po nim, a niekiedy nawet w trakcie jego trwania, zabiegi na twarz z osocza stały się bardzo popularne. Warto dodać, że sama terapia osoczem bogatopłytkowym stosowana była w medycynie już od lat w leczeniu trudno gojących się ran, w chirurgii i ortopedii.

Na czym polega zabieg osoczem bogatopłytkowym?

Na wstępie warto zaznaczyć, że zabieg ten jest w pełni bezpieczny, gdyż osocze pozyskane z własnej krwi pacjenta nie wywołuje alergii i reakcji immunologicznych. Pobudza naturalną biologiczną regenerację za pomocą własnego materiału pacjenta.
Najpierw lekarz musi pobrać krew żylną, którą następnie poddaje odwirowaniu, otrzymując osocze i płytki krwi. Teraz może przystąpić do zabiegu, który polega na trwającym około 15 minut ostrzykiwaniu skóry. Nakłucia wykonuje się w odstępach około 1centymetra.
Wstrzyknięcie osocza bogatopłytkowego sprawia, że namnażają się komórki, tworzą się naczynia włosowate, a co ważniejsze powstają nowe struktury kolagenu.

Zabiegi na twarz z osocza – czy tylko na twarz?

Wiadomo, że starzejąca się skóra jest mało elastyczna, przesuszona, zawiera niewiele kwasu hialuronowego i kolagenu. Zabiegi na twarz z osocza pobudzają własną aktywność organizmu w procesie odbudowy tkanek. Poza twarzą rewitalizacji dokonuje się także na szyi, dłoniach i dekolcie, w miejscach intymnych oraz na skórze głowy, aby zapobiec łysieniu. Zabiegi te przeprowadza się nie tylko na małych obszarach skóry, np. pod oczami, ale także na większych powierzchniach (cała twarz).

Działanie zabiegu na skórę

Po aplikacji osocza bogatopłytkowego w skórę następuje namnażanie różnych typów komórek oraz regeneracja uszkodzonych tkanek. Zabieg nie jest liftingiem, więc nie sprawi, że twarz będzie wyglądała inaczej. Jego zadaniem jest bowiem rewitalizacja i stymulacja. Po ok. 3 tygodniach można zobaczyć pierwsze efekty zabiegu. Twarz nie tylko staje się wyraźnie młodsza i zregenerowana, ale także odzyskuje blask i zdrowy koloryt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here