Zabieg powiększanie ust - czy warto?

W obecnych czasach bardzo zwiększył się dostęp do zabiegów upiększających. Są one również coraz bardziej skuteczne. Kliniki medycyny estetycznej przedstawiają szeroką ofertę zabiegów, które efektywnie poprawiają urodę, zarówno gdy chodzi o włosy, skórę, wygląd twarzy, jak i sylwetkę. Warto dodać, że medycynę estetyczną wykorzystuje się również do usuwania blizn, trądziku czy innych zmian na skórze. Zabiegi te wpływają pozytywnie na zwiększenie komfortu psychicznego i znaczną poprawę jakości życia.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

W ofercie wielu gabinetów medycyny estetycznej znajduje się powiększanie ust z użyciem kwasu hialuronowego. Zabieg ten wykonuje się w celu modelowania ust przez eliminację ich asymetrii czy zbyt małego rozmiaru warg. Ma on również na celu walkę z pierwszymi oznakami starzenia się skóry w tym obrębie. Z wiekiem bowiem skóra w okolicach warg staje się coraz mniej napięta i mało elastyczna. Kąciki ust zaczynają opadać, pojawiają się zmarszczki, a czerwień warg blednie. W takich właśnie przypadkach wstrzykuje się kwas hialuronowy.

Na czym polega działanie kwasu hialuronowego?

Kwas hialuronowy jest substancją naturalną dla organizmu. Cząsteczki tego kwasu mają pewną zdolność wykorzystywaną w medycynie estetycznej – chodzi o skuteczne wiązanie wody. Niestety wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego ulega zmniejszeniu, co wiąże się z pojawieniem oznak starzenia. Dlatego też dobre efekty przynosi podawanie tej substancji zewnętrznie. Pożądane zmiany widoczne są bardzo szybko. Trzeba jednak wiedzieć, że zabieg wstrzyknięcia kwasu hialuronowego nie daje stałych efektów, gdyż substancja jest stopniowo wchłaniana przez organizm. Wobec tego osoby pragnące utrzymać zadowalający wygląd powinny regularnie powtarzać ten zabieg, tym bardziej, że profesjonalnie wykonany, jest w pełni bezpieczny.

Powiększanie ust przed i po – zabieg

* Przygotowanie do zabiegu polega na tym, aby na 3 dni przed nim powstrzymać się od wizyt w solarium i saunie oraz nie przyjmować w tym okresie leków przeciwzapalnych. Niewskazany jest również nadmierny wysiłek fizyczny.
* Sam zabieg trwa około pół godziny. Najpierw stosuje się znieczulenie miejscowe lub dentystyczne. Następnie za pomocą igły i ampułko-strzykawki wstrzykuje się odpowiednią ilość kwasu pod skórę. Bezpośrednio po wstrzyknięciu rozmasowuje się usta, po to by nadać im właściwy kształt.
Po zabiegu może pojawić się opuchlizna, zaczerwienienie lub krwiak, które zazwyczaj ustępują samoistnie.

Efekty

W wyniku zabiegu usta zyskają wyraźny kontur oraz równy kształt i symetrię. Skóra warg będzie nawilżona i wypełniona, zmniejszeniu ulegną również zmarszczki i inne oznaki starzenia. Ten efekt utrzyma się przez około pół roku.
W tym miejscu warto wspomnieć o mogących wystąpić efektach niepożądanych, które przede wszystkim związane są ze zbyt częstym stosowaniem zabiegu lub za dużą ilością wstrzykniętej substancji. Nadmierne powiększenie ust zaburza bowiem estetykę twarzy i wygląda dziwacznie. Czasem można je zniwelować przez kolejne wypełnienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here