Mikrodermabrazja to zabieg polegający na złuszczeniu warstw naskórka przy pomocy specjalnie skonstruowanej do tego celu maszyny. Posiada ona specjalną głowicę – najczęściej zawierającą małe drobinki diamentu lub korundu, który w świetny sposób ściera naskórek, niczym papier ścierny. Jednak jak jeśli chodzi o zabieg taki jak Mikrodermabrazja – jak często powinnyśmy go wykonywać?
Na początek warto przedstawić zalety dzięki którym zabieg ten poleca się dla osób mających problemy z wyglądem skóry. Do głównych cech dla których warto polecić zabieg można zaliczyć:
– osoba wykonująca zabieg ma kontrolę nad zabiegiem i może robić zabieg nie wyrządzając mocnych szkód dla wrażliwej cery. Dzięki temu zabieg jest bezpieczny.
– brak powstawania blizn, gdyż jedynym efektem ubocznym jest zaczerwienienie
– nowoczesna aparatura, służąca do wykonywania zabiegu
– dzięki mikrodermabrazji możemy spłycić blizny występujące na naszym ciele
– zabieg nie powoduje mocnego podrażnienia skóry ani uczuleń, więc jest odpowiedni dla alergików
– mikrodermabrazja w świetny sposób odmładza skórę
– poprzez złuszczenie naskórka, skóra jest zregenerowana
– zabieg może być dostosowany do konkretnego problemu ze skórą
– mikrodermabrazja likwiduje zmarszczki, poprzez złuszczenie skóry
– polepsza krążenie krwi
– zmienia koloryt skóry na bardziej zdrowy i młodzieńczy
– ulepsza działanie niektórych kosmetyków
Dermabrazja jest zabiegiem, który może być przeprowadzany na dowolnym miejscu znajdującym się na naszej skórze. Niemniej jednak, najczęściej przeprowadzana jest na twarzy, dekolcie czy rękach. Zabieg jest skierowany dla obu płci. Ponadto, może być przeprowadzony dla osób w różnym wieku, bez żadnych ograniczeń.
Do mikrodermabrazji istnieje wiele wskazań, jednak najczęściej wykonywana jest na osobach cierpiących na trądzik, łojotok, przebarwienia, blizny pourazowe, rogowacenie skóry, cellulit czy wiotkość skóry. Może być też używana jako zabieg przygotowujący skórę do bardziej wymagających zabiegów, takich jak peeling chemiczny za pomocą kwasów albo laseroterapii.
Zabieg mikrodermabrazji jest na tyle bezpieczny, że nie wymaga żadnych szczególnych przygotowań. Niemniej jednak, fajnie by było, byśmy unikali wszystkich zabiegów, które są wymagające dla naszej skóry, takich jak peeling czy depilacja.
Gdy jednak zdecydujemy się na zabieg, musimy się przygotować na około 30-45 minut intensywnego złuszczania skóry. Sam zabieg zaczyna się od oczyszczania skóry, specjalnie przygotowanym do tego płynem. Potem, dermatolog lub kosmetyczka za pośrednictwem głowicy z drobinkami kryształów, doprowadza do intensywnego ścierania się skóry. Głowica zawiera specjalną pompę, która zasysa skórę oraz pompuje tlen, który ma za zadanie zregenerować i odkazić skórę, która jest „zabierana”.
Zabieg najlepiej jest przeprowadzić w seriach, po to, by zyskać jak najlepsze efekty. Zaleca się, by zabieg był przeprowadzany w seriach 6-12 zabiegów. Wszystkie zabiegi powinny być przeprowadzane w interwałach 1-4 tygodniowych. Ponadto, zalecane jest wykonywanie zabiegów w różnych kombinacjach, np. seria czterech zabiegów co tydzień, potem co dwa tygodnie, a na koniec co cztery.