Mikrodermabrazja bez tajemnic

Mikrodermabrazja jest inwazyjną metodą oczyszczania skóry i polega na starciu powierzchni naskórka wraz z powierzchniowymi zanieczyszczeniami i elementami zrogowaciałymi oraz zaaplikowaniu oczyszczonej ze zrogowaciałej warstwy skórze preparatów odżywczych.
Skóra pozbawiona warstwy naskórka otrzymuje sygnał do regeneracji i odbudowy. Dlatego cera po zabiegu mikrodermabrazji jest gładka i rozjaśniona oraz bardziej elastyczna, ponieważ produkcja kolagenu i elastyny zostaje pobudzona poprzez zabieg.

Jak wygląda mikrodermabrazja krok po kroku? Kiedy zdecydujemy się na zabieg, warto udać się do wykwalifikowanej kosmetyczki, która oceni stan naszej skóry i dobierze najlepszy rodzaj zabiegu. W gabinetach kosmetycznych mamy obecnie do wyboru mikrodermabrazję korundową (kryształkami tlenku glinu, inaczej korundu), diamentową i oxybrazję, czyli mikrodermabrazję telnową a jej rodzaj dobiera się indywidualnie w zależności od rodzaju cery.

Do zaplanowanego zabiegu należy się przygotować już na kilka dni przed – na pięć dni przed zabiegiem nie należy stosować kremów do depilacji, nie depilować woskiem ani nie stosować peelingów mechanicznych czy enzymatycznych.

Przed samym zabiegiem należy dokonać oceny stanu skóry – przeciwwskazaniem do wykonania mikrodermabrazji są uszkodzenia skóry takie jak otwarte rany, łuszczyca, wykwity ropne czy oznaki zakażeń wirusowych (np. opryszczka) a także poparzenia słoneczne.

Kiedy nasza skóra jest gotowa do zabiegu, pojawiamy się u kosmetyczki, która oczyszcza twarz z makijażu, preparatów i zanieczyszczeń przecierając ją roztworem kwasu bornego lub spirytusu, odtłuszczając w ten sposób zewnętrzną warstwę skóry.
Następnie nakłada klientce okulary ochronne i przystępuje do zabiegu.

W przypadku mikrodermabrazji korundowej, mikrokryształki tlenku glinu pod ciśnieniem usuwają obumarłe komórki a głowica aparatu, która posiada system podciśnieniowy (vacuum), zasysa ścierany naskórek oraz zużyte kryształki unosząc przy tym delikatnie oczyszczany fragment skóry dzięki czemu ścieranie jest bardziej dokładne. Aparat do mikrodermabrazji korundowej może oczyszczać skórę na różnych głębokościach dzięki sterowaniu mocą strumienia kryształków. Kryształki tlenku glinu mają różne wymiary – 100, 130 lub 180 mikrometrów i tym samym różną siłę ścierania (większe – większą, mniejsze – mniejszą). Mikrodermabrazja korundowa jest zabiegiem silnie złuszczającym, dla osób z rozszerzonymi porami.

Delikatniejszą odmianą tej samej techniki jest mikrodermabrazja diamentowa, przeznaczona dla cery alergicznej i wrażliwej.
Głowica aparatu do mikrodermabrazji diamentowej ściera naskórek za pomocą diamentowych tarcz, a końcówka próżniowa zasysa starte fragmenty naskórka.

Mikrodermabrazja tlenowa (oxybrazja) wykorzystuje szczególne działanie zdrowotne tlenu i soli fizjologicznej. Złuszczanie naskórka w sposób bardziej delikatny niż w przypadku tlenku glinu i diamentów następuje na skutek działania kropelek soli fizjologicznej pod ciśnieniem. Tlen dodatkowo obkurcza naczynia krwionośne, hamuje rozwój bakterii i zmniejsza obrzęk. Oxybrazję można stosować przy trądziku, stanach zapalnych skóry i cerze naczynkowej a zastosowanie oxybrazji wykorzystaniem koktajli witaminowych ma na celu nie tylko odbudowę skóry, ale także głębokie jej odżywienie.

Niezależnie od zastosowanej metody mikrodermabrazji, zabieg trwa około pół godziny i odbywa się w zasadzie tak samo – głowica aparatu przesuwa się nad każdym punktem twarzy od jednego do trzech razy.

Ostatnim etapem zabiegu jest nałożenie przez kosmetyczkę maski odżywczej.

Przez 48 godzin po zabiegu nie należy chodzić na basen ze względu na ryzyko zakażenia oraz przesuszenia skóry chlorowaną wodą. Przez pięć dni po zabiegu należy nakładać na skórę krem z silnym filtrem przeciwsłonecznym i unikać solarium.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here