Liposukcja laserowa

Liposukcja laserowa jest zabiegiem medycyny estetycznej, który jest alternatywną opcją dla liposukcji klasycznej, ultradźwiękowej lub wodnej. Zabieg ten cieszy się coraz większą popularnością wśród osób, które decydują się na wzięcie udziału w zabiegu medycyny estetycznej. Warto rozważyć liposukcję, jeśli chcemy pozbyć się problematycznej tkanki tłuszczowej, która gromadzi się w miejscach, które nie są podatne na wysiłek fizyczny i restrykcyjne diety. Zabieg ten może znacznie przybliżyć pacjenta do osiągnięcia wymarzonej idealnej sylwetki. Jest to o wiele mniej inwazyjny zabieg niż liposukcja tradycyjna, dlatego właśnie wybierana jest przez osoby, które nie chcą się zdecydować na aż tak inwazyjny zabieg.
Zabieg liposukcji laserowej może być wykonany na różnych częściach ciała, gdzie odkłada się tkanka tłuszczowa: na podbródku, ramionach, biodrach, brzuchu, talii, plecach, udach, pośladkach, klatce piersiowej i kolanach. Zalecana jest w przypadku ginekomastii tłuszczowej u mężczyzn. Pierwsze efekty po zabiegu można zauważyć już po upływie miesiąca, jednak ostateczny efekt zobaczymy dopiero, gdy miną trzy miesiące. Efekt zabiegu liposukcji laserowej jest trwały. Efektem zabiegu jest, po pierwsze, redukcja cellulitu. Zauważymy też redukcję tkanki tłuszczowej i bardziej wymodelowane kontury ciała. Po liposukcji skóra będzie bardziej jędrna i gładka.
Przed decyzją o zabiegu warto pamiętać, że ma on swoje przeciwwskazania. Zabiegu nie powinna przechodzić osoba, która cierpi na zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby serca lub cukrzycę. Również w przypadku ciąży i karmienia piersią trzeba odłożyć decyzję o liposukcji na później. Przed zabiegiem warto skonsultować się z lekarzem, by upewnić się, że nie zajdzie ryzyko powikłań.
Zabieg wykonuje się w momencie, gdy pacjent poddany zostaje znieczuleniu miejscowemu. Czas zabiegu może być bardzo różny – wszystko zależy od miejsca, gdzie przeprowadzana jest liposukcja laserowa i obszaru, który poddawany jest zabiegowi. Jednorazowo w trakcie tego zabiegu można usunąć do pięciuset mililitrów tkanki tłuszczowej. Już tego samego dnia pacjent może wrócić do codziennej aktywności, odbywając uprzednio kilkugodzinną obserwację, by uniknąć powikłań. Już po dwóch dniach można wrócić do pełnej aktywności, warto jednak zrezygnować z cięższego wysiłku fizycznego i bardziej obciążających organizm sportów na czas dwóch tygodni od liposukcji laserowej.
Mimo, że pierwsze efekty widać od razu po zabiegu, to należy odczekać dłuższy czas, by w pełni cieszyć się efektami liposukcji laserowej. Zwykle minąć musi od dwóch do trzech miesięcy. W tym czasie organizm wchłania i usuwa powstałą emulsję tłuszczową. Oprócz tego zachodzi proces regeneracji tkanek w miejscu, które poddane zostało działaniu lasera. Interesującym faktem jest to, że jeśli w przyszłości osoba, która poddała się zabiegowi liposukcji laserowej, znowu przybierze na wagę, to tkanka tłuszczowa nie będzie odkładała się w obszarze, gdzie przeprowadzony był zabieg. Zamiast tego odłoży się ona w innych miejscach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here