Liposukcja - boli czy nie boli?

Czy liposukcja jest dla każdego?

Każdy, którego kuszą efekty zabiegu na pewno zadaje sobie pytanie „czy to boli?”. Odsysanie tłuszczu przed i po to zachęcający widok, ale czy sam proces osuwania zbędnych kilogramów nie paraliżuje przed podjęciem decyzji?

Liposukcja efekty, które cieszą, ale czy są okupowane bólem?

Sam zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest zupełnie nieodczuwalny przez pacjenta. Celem zwiększenia uczucia komfortu, czasem podawane są środki relaksujące, które pozwalają na całkowite zapomnienie o przeprowadzanym procesie.

Na ciele pacjenta wykonywane jest małe nacięcie, do którego wprowadzana jest kaniula, wyposażona z narzędzie do rozbijania tłuszczu. Sam zabieg trwa od 30 do 40 minut. Po tym czasie następuje proces rekonwalescencji, który jest czasem szczególnej uwagi podczas wykonywania ruchów, dużej liczby odpoczynku i oszczędzania się. Przez okres 7 tygodni pacjent może odczuwać ból, który jest naturalnym procesem gojenia się ran pooperacyjnych.

Odsysanie tłuszczu przed i po – jaki obraz można zastać po zabiegu?

Liposukcja efekty są widoczne od razu. Zaraz po odzyskaniu sił można poczuć wyraźnie zmniejszone obszary ciała, których się pożądało. na wyraźne efekty trzeba jednak poczekać do całkowitego wygojenia się ran i ściągnięcia opatrunków. Trzeba także pamiętać, że liposukcja nie ma na celu rzeźbienia sylwetki w mięśnie. Co to znaczy?

Nie można oczekiwać, że po wykonanym zabiegu, na brzuchu pojawi się „kaloryfer”, a na ramionach smukłe bicepsy. Odsysanie tłuszczu to jedynie pozbycie się zalegających grudek i fałdek. O rzeźbę trzeba będzie już zadbać samemu.

Liposukcja metody

Liposukcja od kilku lat jest coraz popularniejszą metodą przywracania smukłej sylwetki. Poglądy społeczeństwa, które kiedyś budziły sporo kontrowersji, dziś coraz częściej są akceptowane, a ludzie nie wstydzą się przeprowadzanych na sobie zabiegów.

Medycyna estetyczna wciąż udoskonala proces liposukcji. Obecnie wyróżnia się kilka, popularnych metod przeprowadzania zabiegu:

– Liposukcja ultradźwiękowa – najbardziej skuteczna metoda, oparta na rozbijaniu komórek tłuszczowych za pomocą ultradźwięków.

Liposukcja wodą – siła ciśnienia wody kierowana jest w wybrane partie komórek tłuszczowych, skutecznie je rozbijając.

– Liposukcja laserowa – najmniej inwazyjna metoda, która przynosi pożądane efekty, a jednocześnie nie pozostawia dużych ubytków pooperacyjnych – blizna goi się szybko, a czas rekonwalescencji jest skrócony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here