Kuchnia w stylu retro – jak wybrać odpowiedni sprzęt AGD

Marzysz o kuchni w stylu retro? W takim przypadku warto pamiętać nie tylko o wybraniu odpowiednich mebli, ale także dobraniu do nich sprzętu AGD korespondującego z aranżacją wnętrza. Na co warto się zdecydować?

Kuchnia w stylu retro prezentuje się przytulnie, a przy tym elegancko. Dzisiaj na taką właśnie aranżację decyduje się coraz więcej osób, które marzą o kuchni wyglądającej oryginalnie, jak przed laty.

Przygotowanie stylowej kuchni retro nie jest dzisiaj aż tak trudne. W sklepach można znaleźć szeroką gamę gotowych mebli kuchennych nawiązujących do stylu retro. Można także zdecydować się na ich zamówienie na wymiar w zakładzie stolarskim.

Większym problemem jest natomiast dobór odpowiedniego sprzętu AGD. Co wybrać?

Kuchnia retro – sprzęt wolnostojący czy do zabudowy?

Kuchnia w stylu retro może być wyposażona zarówno w sprzęt wolnostojący, na przykład taki, jak kuchenka retro wolnostojąca czy lodówka, ale również można wybrać wtedy sprzęt do zabudowy.

Sprzęt do zabudowy pozwala wtedy na zakamuflowanie go w szafkach – fronty AGD nie są widoczne i zamiast nich widać fronty szafek. Płyta kuchenki zabudowana jest wtedy w blacie. Aby uzyskać taki efekt, konieczne jest wybranie mebli na wymiar, dlatego też jest to związane z wyższymi kosztami.

Tańszą alternatywą będzie sprzęt wolnostojący, który można obecnie zakupić także w stylu retro, na przykład mogą być to:

– kuchenka retro wolnostojąca
– lodówka retro wolnostojąca
– zmywarka retro wolnostojąca
– mikrofalówka retro wolnostojąca

Specjalne wykończenie tego typu sprzętu nadaje mu stylizowany wygląd retro, dlatego też można łatwo wpasować go we wnętrze w takiej właśnie aranżacji.

Gdzie można kupić sprzęt AGD w stylu retro?

Obecnie sprzęt kuchenny taki jak kuchenka retro wolnostojąca czy też retro lodówka jest coraz bardziej popularny, dlatego też można znaleźć go w asortymencie wielu producentów – polskich i zagranicznych.

Stylowe lodówki, mikrofalówki czy też kuchenki retro wolnostojące można sprawdzić także na stronach internetowych producentów i dobrać takie wyposażenie, które będzie idealnie pasowało do danej kuchni.

Wielu producentów udostępnia także możliwość złożenia zamówienia on-line – wówczas sprzęt zostanie dostarczony pod wyznaczony adres.

Kuchenki retro wolnostojące dostępne są w ofercie Lofra.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here