Jak zadbać o skórę twarzy po lecie?

Po wakacjach naprawdę wiele osób boryka się z przesuszoną skórą twarzy. Dzieje się tak dlatego, ze promienie UV na których działanie w dużym stopniu jest narażona nasza skóra podczas wakacji, wnikają w głąb twarzy i powodują jej wysuszanie. Oprócz słońca nasza skórę wysuszają takie czynniki jak na przykład: stosowanie używek, takich jak kawa czy papierosy, zanieczyszczenie środowiska, a nawet klimatyzacja, która jest już wszechobecna z uwagi na coraz gorętsze lata. Co więc zrobić po powrocie z wakacji, aby doprowadzić naszą skórę do dobrej kondycji? Uważam, że najlepiej jest zacząć stosować zabiegi nawilżające na twarz.
Nawilżać skórę możemy zarówno w domu jaki i u kosmetyczki . Najważniejsze jest to, aby robić to regularnie. W przeciwnym wypadku efekt będzie tylko chwilowy lub w ogóle go nie zobaczymy. Wracając wieczorem do domu, musimy pamiętać o zmyciu makijażu. Ma to kluczowe znaczenie w pielęgnacji naszej twarzy. Następnie należny dokładnie oczyścić skórę szczoteczką do twarzy i tonikiem , a na koniec przejść do nawilżania. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest stosownie maseczek nawilżających. Aby mogły one jednak dobrze zadziałać, przed nałożeniem maseczki warto przemyć twarz ciepłą wodą, aby skóra stała się miększa i lepiej wchłaniała kosmetyk. Pamiętajmy jednak o tym, że maseczek nie należy stosować codziennie! Ważne, aby pomiędzy zabiegami zrobić sobie kilka dni przerwy. Codziennie natomiast warto stosować kremy nawilżające. O tym, który z nich najlepiej się sprawdzi do naszej cery, można poczytać na internecie lub zapytać pani sprzedającej dane produkty, ponieważ powinna mieć ona dużą wiedzę na ten temat.
Same zabiegi wykonywane w domu niestety nie są wystarczająco skuteczne, dlatego warto jednak wybrać się kilka razy do kosmetyczki. Salony kosmetyczne oferują szeroką gamę zabiegów nawilżających w różnych cenach. Koszt takiego zabiegu waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Oczywiście cena przekłada się na skuteczność, jednak tańsze zabiegi też są w stanie uratować naszą skórę. Jeżeli chodzi o najciekawsze rodzaje, to warto zastanowić się nad sonoforezą, która polega na wprowadzeniu substancji leczniczych pod skórę przy pomocy masażu i ultradźwięków. Inna ciekawą opcją jest wszystkim dobrze znana mezoterapia, podczas której wgłąb twarzy wprowadzany jest kwas hialuronowy przy pomocy tlenu. Kolejną propozycja jest intraceuticals- zabieg, który wykonuje wiele znanych osób, a jego głównym składnikiem jest również dobrze wszystkim znany kwas hialuronowy. W ofercie salonów kosmetycznych można znaleźć oczywiście więcej ciekawych opcji, więc jestem pewna, że każda kobieta znajdzie coś dla siebie.
Należy pamiętać, że nawilżanie skóry jest podstawowym etapem prawidłowej pielęgnacji. Nawilżona skóra wygląda młodziej, zdrowiej, a przede wszystkim wolniej się starzeje. Uważam, że raz na jakiś czas naprawdę warto poddać się profesjonalnemu zabiegowi w gabinecie kosmetycznym, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że nasza skóra jest w dobrej kondycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here