Jak poskromić cerę naczynkową?

Kobiety posiadające cerę naczynkową muszą borykać się z jej kapryśną naturą. Jest to najtrudniejszy do opanowania rodzaj cery. Skóra jest delikatna, podatna na zaczerwienia i podrażnienia. Powstające z pękających naczynek pajączki nie wyglądają estetycznie. Posiadaczki cery naczynkowej interesują się pielęgnacją cery w o wiele większym stopniu niż panie, które los obdarzył cerą normalną. W gabinetach medycyny estetycznej, a także w salonach piękności dostępne są zabiegi na twarz naczynkową. Jednym z bardziej popularnych jest laserowe zamykanie naczynek. Pozwala skutecznie pozbyć się widocznych pękniętych naczynek, które trudno byłoby trwale zamaskować inną metodą. Jest to kosztowna metoda, jednak, wiele osób, które się na nią zdecydowały, rekomenduje ją. Popularne są również inne zabiegi na twarz naczynkową, takie jak ultradźwięki, jonoforeza, drenaż limfatyczny.
Prócz zabiegów wykonywanych co jakiś czas w gabinetach medycyny estetycznej, ważna jest codzienna pielęgnacja, jaką stosuje posiadaczka tej problematycznej cery. Osoby borykające się z tym problemem powinny znać kilka zasad, dzięki którym zminimalizują ryzyko pogorszenia się stanu cery. Nie wolno myć twarzy gorącą wodą, która rozszerza naczynia krwionośne. Dla osoby z cerą normalną gorąca woda nie jest szkodliwa. Zabiegi na twarz naczynkową wykonywane w domu, powinny opierać się na kosmetykach, które uszczelniają i wzmacniają naczynia krwionośne. Istnieje szereg składników, które są wskazane w pielęgnacji takiej skóry. Witamina K działa prewencyjnie w przypadku wylewów podskórnych. Witamina PP pozwala uszczelnić naczynia krwionośne. Dzięki niej naczynia nie pękają. Podobnie działa witamina C. Poleca się również ekstrakt z arniki górskiej i miłorzębu japońskiego. Kosmetyki wspomagające zabiegi na twarz naczynkową w domu powinny zawierać wyżej wymienione składniki.
O cerę naczynkową należy troskliwie dbać cały rok. Latem prócz kosmetyków ze składnikami dedykowanymi osobom z tym problemem, warto zaopatrzyć się też w krem z filtrem UVA i UVB. Szczególnie wzmożoną uwagą warto obdarzyć cerę naczynkową zimą. Dla żadnego rodzaju cery pora zimowa nie jest dobrym momentem.
Zabiegi na twarz naczyniową związane ze złuszczaniem skóry należy dobierać bardzo ostrożnie. Jak już zostało wspomniane, jest to skóra bardzo wrażliwa. Piling mechaniczny może okazać się dla niej zabójczy. Podrażniłby skórę. Możliwe, że sprowokowałby nowe podskórne wylewy. Używanie kosmetyku wobec takich konsekwencji mijałoby się z celem. Nie znaczy to jednak, że posiadaczki cery naczyniowej skazane są na łagodny żel do mycia twarzy. Piling na cerze naczynkowej również można wykonać, jednak tylko i wyłącznie enzymatyczny. Jest on o wiele delikatniejszy od pilingu mechanicznego. Piling mechaniczny polega na tym, że małymi drobinkami, np cukru, ścieramy martwy naskórek. Natomiast w przypadku pilingu enzymatycznego, kwasy w nim zawarte, same rozpuszczają martwy naskórek bez konieczności pocierania produktu o twarz.
Chociaż cera naczynkowa jest bardzo wymagająca, osoby zdeterminowane i systematycznie dbające o kondycję skóry mogą utrzymać ją w bardzo dobrym stanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here