Domowe sposoby na powiększanie ust

Każda z nas marzy o ogromnych, sarnich oczach z przykuwającym uwagę spojrzeniu oraz pełnych, aksamitnych ustach. Nie każdą natura obdarzyła jednak na tyle hojnie, jak byśmy sobie tego życzyły. Całe szczęście, przy odrobinie wysiłku jesteśmy w stanie pomóc sobie i sprawić, by zarówno nasze oczy, jak i usta sprawiały wrażenie większych, niż są w rzeczywistości. Co będzie pomocne? Jeśli chodzi o oczy, z całą pewnością biała kredka do oczu, jasne, połyskujące cienie oraz rozświetlacz, którym dopełnimy makijaż powiększający optycznie oczy. W kwestii ust najlepiej zainwestować w jasny błyszczyk, a jeszcze lepiej w transparentny, pozbawiony jakiegokolwiek koloru czy połyskujących drobinek. Poza wspomnianymi kosmetykami można również zakupić balsamy powiększające usta lub specjalne pompki używane w tym samym celu.

Domowe sposoby na optyczne powiększenie oczu
W domowych warunkach każda z nas bardzo szybko i łatwo jest w stanie wykonać makijaż który sprawi, że nasze oczy będą wydawać się większe, niż są w rzeczywistości – nawet, jeśli wykonywanie makijażu nie jest naszą najmocniejszą stroną. Musimy się zaopatrzyć przede wszystkim w białą kredkę, która jest największym sprzymierzeńcem kobiet, których natura nie obdarzyła sarnimi oczami. Gdy będziemy ją już posiadać, powinnyśmy malować nią tak zwaną linię wodną oka. Na powiekę najlepiej nałożyć jasny, połyskujący cień – właśnie takie barwy powiększają bowiem optycznie i „otwierają” oko. Kobietom o niewielkich oczach bardzo pomaga również czarna kreska namalowana za pomocą eyelinera, najlepiej uniesiona na końcu ku górze. Pamiętajmy również o obfitym wytuszowaniu rzęs, które uprzednio warto podkręcić zalotką. Co się zaś tyczy rozświetlacza – warto zaaplikować go na wewnętrzny kącik oka. Dzięki temu zabiegowi otrzymamy rozświetlone, hipnotyzujące spojrzenie. Rozświetlacz warto nałożyć również na kości policzkowe oraz łuki brwiowe. Jeśli już mowa o brwiach – należy pamiętać, iż stanowią one swoistą oprawę dla oka, dlatego warto dbać o to, by ich kształt był ozdobą naszego spojrzenia. Ważne jest przede wszystkim to, by brwi nie były zbyt krótkie.

Powiększanie ust – domowe sposoby
Kobiety, których natura nie obdarzyła wielkimi, pełnymi ustami, powinny przede wszystkim zainwestować w odpowiednie kosmetyki do makijażu ust. Jakie błyszczyki będą sprzymierzeńcem w walce o duże, kształtne usta? Przede wszystkim te transparentne, które nadadzą im jedynie delikatnego blasku, jednocześnie optycznie je powiększając. Dobrym rozwiązaniem jest również zastosowanie specjalnego olejku do ust, który na wargach będzie wyglądał tak samo, jak bezbarwny błyszczyk, a przy okazji zadba o to, by delikatna skóra ust była zawsze zadbana, miękka, nawilżona i aksamitna. Niektóre panie zapewne preferują nieco bardziej połyskujące kosmetyki do ust – wtedy śmiało mogą zakupić przezroczysty błyszczyk z niewielkimi, połyskującymi drobinkami. Najważniejsze jest to, by pamiętać o unikaniu szminek w jaskrawych, mocnych kolorach, bowiem te z całą pewnością sprawią, iż usta będą wydawać się mniejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here