Jak pozbyć się rozstępów

Usuwanie rozstępów nie jest trudne, ale niestety często czasochłonne. W ich usuwaniu na pewno pomoże nam wiele dostępnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, które są nieszkodliwe dla skóry i bardzo bezpieczne, a przede wszystkim nieinwazyjne. Powiemy jednak najpierw czym są rozstępy i jak powstają.

Czym są rozstępy?

Rozstępy są najprościej ujmując mikrouszukodzeniami skóry, które są spowodowane jej nagłym rozciąganiem się lub kurczeniem. Rozstępy pojawiają się również wtedy, kiedy zaburzona jest produkcja fibroblastów i elastyny, które to składniki odpowiedzialne są za sprężystość skóry oraz jej jędrność. Skóra staje się więc bardziej wiotka i mniej jędrna, a na niej pojawiają się widoczne początkowo czerwone przebarwienia, o charakterystycznym kształcie długich linii. Rozstępy początkowo mają czerwony kolor, ponieważ w skórze panuje stan zapalny. Z czasem rozstępy blakną, stając się prawie całkowicie białe.

Przyczynami rozstępów są:

-nagłe przytycie lub schudnięcie

-ciąża

-zmniejszona produkcja fibroblastów

-osłabienie tkanki

Rozstępy najczęściej pojawiają się na brzuchu, zwłaszcza u kobiet po ciąży, ale również w okolicy bioder oraz ud.

Usuwanie rozstępów

Zabiegi kosmetyczne, które mają na celu trwałe usuwanie rozstępów często składają się na całe serie zabiegów. Bardzo skuteczną metodą, która pozwala na bezbolesne usuwanie rozstępów jest laseroterapia. Polecany jest zwłaszcza nowoczesny laser Discovery Pico, który działa bardzo skutecznie bez uszkadzania skóry. Pozwala na bardzo dokładną aplikację wiązki promieniowania na skórę w sposób fragmentaryczny. Wiązka lasera dociera jedynie w miejsca, gdzie występują rozstępy. Laser podgrzewa tkankę skóry, w wyniku czego zmuszona jest ona do szybszej regeneracji. Powstają nieszkodliwe dla nas mikrouszkodzenia, przez co skóra produkuje znacznie więcej elastyny oraz fibroblastów, dzięki czemu staje się bardziej elastyczna, a rozstępy znacznie się zmniejszają. Skóra staje się znacznie bardziej gładka oraz pozbawiona rozstępów. Znikają nierówności, a skóra jest znacznie mniej wiotka. Laser wnika w komórki tkanki podskórnej aż do skóry właściwej, dzięki czemu nie powoduje widocznych uszkodzeń, czy ran na powierzchni skóry. Zabieg wykonuje się w kilku seriach z co najmniej 2-3 dniowymi przerwami. Zabieg daje najlepsze rezultaty przy „świeżych” rozstępach, kiedy mają one widoczny stan zapalny oraz czerwony lub różowy kolor. Nie powoduje on uczulenia ani innych podrażnień. Zaraz po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona. Laser działając na tkankę wewnętrzną jest bezpieczny dla naskórka, dlatego po zabiegu nie odczujemy żadnych jego szkodliwych działań. Usuwanie rozstępów za pomocą lasera ma niewiele przeciwwskazań. Laser mogą stosować wszystkie osoby, które nie mają ostrych reakcji alergicznych po zabiegach z zakresu światłolecznictwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here