Współczesne kobiety, dbające o swój wygląd w każdej sytuacji, chciałyby także wstrzykiwać sobie botoks w ciąży. Jeśli dotychczas regularnie go stosowały trudno im sobie wyobrazić, że nagle musiałyby przestać. To oznaczałoby, że efekty zabiegu znikną i twarz powróci do swojej normalnej, nie zawsze idealnej formy.
Wiele kobiet nie wyobraża sobie tego, że przez całe dziewięć miesięcy miałyby przestać korzystać z zabiegów odmładzających, dlatego mimo wszystko chcą wykonywać botoks w ciąży. Zanim zdecydują się podjąć ten krok, powinny jak najwięcej dowiedzieć się o działaniu toksyny botulinowej i możliwych skutkach ubocznych. Najlepiej byłoby gdyby zapytały się o to specjalisty, na przykład dermatologa, który powinien być w tym temacie obeznany. Z pewnością doradzi kobiecie, czy może wykonywać botoks w ciąży i czy może on wpłynąć negatywnie na maluszka.
Będąc w ciąży, kobieta powinna mieć na względzie przede wszystkim dobro dziecka. W tym celu najbezpieczniej będzie jeśli odłoży wszelkie zabiegi na później. Silnie działające substancje mogą przeniknąć do płodu i oddziaływać na niego negatywnie.
Czy botoks w ciąży także może być niebezpieczny dla dziecka? Wiele mówi się o tym, że toksyna botulinowa nie jest szkodliwa dla dorosłych, a w wielu przypadkach jest nawet stosowana w lecznictwie. Czy taka substancja może zaszkodzić maleństwu? Jak dotąd, nie zostało stwierdzone, czy botoks w ciąży ma negatywny wpływ na rozwój płodu i jego zdrowie. Jednak dla bezpieczeństwa, warto zachować ostrożność i zrezygnować z zabiegów podczas trwania ciąży. Można do nich z czystym sumieniem wrócić kiedy maluch przyjdzie już na świat.
To, czy botoks w ciąży może być szkodliwy, nie zostało jeszcze dokładnie zbadane. Być może już wkrótce okaże się, że zabieg ten jest całkowicie bezpieczny dla płodu i kobiety mogą go spokojnie wykonywać, ale na tą chwilę nie jest to jeszcze potwierdzone. Każda kobieta, która uwielbia zabiegi medycyny estetycznej i chciałaby wykonać botoks w ciąży, powinna pomyśleć, czy warto narażać zdrowie dziecka dla atrakcyjniejszego wyglądu. Rozsądniej będzie cierpliwie poczekać i mieć pewność, że maluszkowi nic nie zagraża.
Lekarze medycyny estetycznej pracujący w renomowanych gabinetach urody, powinni informować każdą klientkę o tym, że botoks w ciąży nie jest wskazany. To właśnie na lekarzu ciąży odpowiedzialność za to, żeby klientka była świadoma możliwej szkodliwości zabiegu. Dobry lekarz powinien nawet odmówić wykonania usługi. Dzięki temu, będzie miał czyste sumienie, a dziecko będzie bezpieczne.
Kobieta która mimo wszystko decyduje się na botoks w ciąży, nie jest zbyt odpowiedzialna ani rozsądna. Powinna raz jeszcze dobrze przemyśleć tą decyzję. Niestety niektóre panie są tak uzależnione od zabiegów, że nie obawiają się możliwych skutków ubocznych. Chcą po prostu utrzymać swój atrakcyjny wygląd i gładką cerę, a ewentualne szkodliwe działanie ich nie martwi. Dlatego bez wahania wybierają się do gabinetu medycyny estetycznej i wykonują botoks w ciąży.