Infuzja tlenowa.

Zmęczenie, stres i smog odbijają swoje piętno na naszej cerze, która staje się szara, osłabiona i zniszczona. Jak można przywrócić jej blask i świetlistość?

Świetnym remedium na starzenie i zmęczenie skóry są zabiegi tlenowe na twarz. Głównym celem kosmetyki tlenowej jest oprócz rozprawienia się z niedotlenieniem i pierwszymi oznakami starzenia, dostarczenie skórze odpowiedniej ilości tlenu do skutecznej walki z różnego rodzaju dolegliwościami takimi jak przebarwienia, trądzik, łuszczyca czy egzema.

Dodatkowym atutem zabiegów infuzji tlenowej poza ich skutecznością, jest bezinwazyjność i brak jakichkolwiek skutków ubocznych.

Skąd bierze się skuteczność zabiegów tlenowych?
We wdychanym przez nas powietrzu znajduje się 21% tlenu i tylko niewielka ilość tego cennego pierwiastka ma szansę przeniknąć przez skórę i odżywić jej komórki. W zabiegach infuzji tlenowej wykorzystuje się tlen hiperbaryczny, czyli sprężony tlen medyczny w czystej postaci. Idea jest podobna,jak przy tlenoterapii hiperbarycznej, gdzie pacjent oddycha przebywając w specjalnej komorze czystym tlenem w warunkach zwiększonego ciśnienia w celu leczenia różnego rodzaju schorzeń.

Istotą infuzji tlenowej jest eksploracja tlenowa głębokich warstw skóry a tym samym aktywacja metabolizmu komórek. Pozytywne efekty w postaci lepszego kolorytu skóry i stanu jej nawilżenia, gładkości i elastyczności widoczne są natychmiast po przeprowadzonym zabiegu. Z czasem wygładzeniu ulegają również zmarszczki a ogólna kondycja skóry ulega znacznej poprawie.

Zabiegi tlenowe na twarz, ze względu na swoje bezpieczeństwo oraz natychmiastowe efekty pojawiające się już po pierwszej wizycie w gabinecie kosmetycznym, nie muszą być wykonywane w postaci serii zabiegów. Można zabieg infuzji wykonać jednorazowo, na przykład przed ważnym wyjściem, tym bardziej, że po przeprowadzeniu jednego tylko zabiegu, pozytywne rezultaty utrzymują się nawet miesiąc. Przy serii – około pół roku, co jest dużym sukcesem w przypadku zupełnie bezbolesnej i bezinwazyjnej metody kosmetycznej.

Co, oprócz tlenu stosuje się w zabiegach infuzji tlenowej? Tlen hiperbaryczny jest oczywiście podstawą zabiegu, jednak oprócz pobudzenia metabolizmu komórki dzięki swoim unikalnym właściwościom, ma również drugie zadanie. Jest nim transport skoncentrowanych substancji aktywnych (m. in. kwasu hialuronowego, wyciągu z jadu węża czyli pseudobotoxu, peptydów, antyoksydantów, witamin i minerałów, ekstraktów z alg) w postaci czystej lub koktajli.

Szczególna rolę pełni tu kwas hialuronowy, czyli jeden z glikozaminoglikanów, które pełnią rolę cementu wypełniającego przestrzenie międzykomórkowe. Kwas hialuronowy ma naturalne właściwości żelujące (jedna cząsteczka kwasu wiąże aż 250 cząsteczek wody) i odpowiada za zwiększenie gęstości skóry, jej nawilżenie i elastyczność. Składnik ten występuje w takiej samej postaci u wszystkich organizmów żywych, co znacznie ułatwia jego pozyskiwanie i wykorzystanie w kosmetyce i medycynie estetycznej oraz praktycznie eliminuje reakcje odrzuceniowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here